کد خبر : ۳۴۴۸۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازیافت کمتر از ۱۵ درصد نخاله های ساختمانی پایتخت

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در تهران روزانه ۵۰ هزار تن نخاله ساختمانی تولید می شود، گفت: متاسفانه تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد این زباله ها بازیافت می شود و بیش از ۸۰ درصد آن دپو می شود.

بازیافت کمتر از ۱۵ درصد نخاله های ساختمانی پایتخت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد حسین بازگیر با اشاره به افتتاح واحد بازیافت نخاله های ساختمانی در گود آبعلی در هفته گذشته، اظهار کرد: ظرفیت این واحد بازیافت حدود ۳۰۰۰ تن است و می تواند این مقدار نخاله و آوار ساختمانی را بازیافت کند.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه بازیافت نخاله ها و پسماندهای ساختمانی بخشی از فرایند مدیریت پسماند است که سبب می شود این نوع زباله ها دوباره به چرخه مصرف بازگردانده شوند، گفت: دفن و دپوی نخاله های ساختمانی به فضای زیادی نیاز دارد. با ادامه روند کنونی در آینده دیگر فضایی برای دفن این نوع پسماندها نخواهیم داشت، همچنین دپوی زباله های ساختمانی باری روی دوش طبیعت است و آلودگی های محیطی در پی دارد، از این رو بازیافت آن ها سبب می شود که مشکلات این چنینی از بین رود.

بازگیر در ادامه درباره مشکلات سایت های دفن پسماند اظهارکرد: دو مرکز دفن پسماند آبعلی و آرادکوه نیاز دارند تا به طور مستمر به روزرسانی شوند و مشکل اصلی ما در سایت دفن پسماند آرادکوه متصاعد شدن بوی نامطبوعی از آن است تا جایی که در مسیر فرودگاه امام (ره) نیز این بو احساس می شود.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه مشکل گود آبعلی نیز ارتفاع زباله و دپوی زیاد در آن است، گفت: حجم زیادی از زباله طی سالیان دراز در این مکان دپو شده است. هر چند که در سال های اخیر اقداماتی برای بهبود وضعیت زیست محیطی این محل انجام شده ولی هنوز کافی نیست.

وی در پایان با تاکید بر اینکه کامیون های مخصوص حمل نخاله های ساختمانی باید ساماندهی شوند و پیمانکاران حمل نخاله ها تحت مدیریت مناسب و هوشمند قرار بگیرند، گفت: کامیون های حمل نخاله باید مجهز به GPS شوند تا مسیر تردد آن ها مشخص شود و امکان تخلیه زباله را در هر نقطه ای نداشته باشند.

منبع ایسنا

کلید واژه :

بازیافت

،

نخاله های ساختمانی پایتخت

،

نخاله های ساختمانی

،

بازیافت نخاله های ساختمانی

ثبت نظرات
captcha