کد خبر : ۳۴۴۸۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برنامه ایمنی از ورود آلودگی به منابع آبی جلوگیری می کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: با اجرای برنامه ایمنی آب گام بزرگی در جهت حفظ و ارتقای کیفیت آب شهر زنجان و جلوگیری از ورود آلودگی ها به منابع تامین آب و شبکه های آبرسانی برداشته می شود.

برنامه ایمنی از ورود آلودگی به منابع آبی جلوگیری می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا جزء قاسمی یکشنبه شب در جلسه ممیزی برنامه ایمنی آب شهر زنجان افزود: با اجرای برنامه ایمنی آب گام بزرگی در حفظ و ارتقای کیفیت آب زنجان برداشته می شود.

وی هدف از برگزاری نسشت ممیزی برنامه ایمنی آب شهر زنجان را نظارت بر اجرای برنامه توسط تیم ممیزی کمیته ایمنی آب کشور متشکل از نماینده شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان جهاد کشاورزی و اعضای کمیته آب استان زنجان اعلام کرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: ایمنی آب یکی از برنامه های مهم سازمان بهداشت جهانی (WTO) است که در راستای حفظ و ارتقای کیفیت آب و جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی از حوضه آبریز تا نقطه مصرف اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان اظهار داشت: برنامه ایمنی آب در شهر زنجان از سال 96 آغاز شده و در راستای اجرای این برنامه تا کنون 6 برنامه از 10 برنامه تعریف شده در این خصوص شامل: تشکیل تیم کمیته برنامه ایمنی آب استان زنجان و انجام توصیف ، شناسایی رویداد های مخاطره آمیز و ارزیابی ریسک ، اعتبار بخشی اقدام کنترلی موجود و ارزیابی مجدد ریسک ها ، توسعه اجرا و نگهداری یک برنامه بهبود و ارتقاء و تعریف برنامه پایش اقدامات کنترلی در حوضه های آبریز ، منابع تامین آب ، تصفیه خانه ، مخازن ، شبکه توزیع و مصرف کننده گان انجام شده است.
جزء قاسمی گفت: تا کنون نتایج ممیزی موفقیت آمیز بوده و رهنمودهای لازم در خصوص هر چه بهتر اجرا شدن این برنامه در شهر زنجان و همکاری های بین بخشی سازمان ها ارائه شده است.
این مسئول اضافه کرد: کمیته برنامه ایمنی آب در استان زنجان با ریاست شرکت آب و فاضلاب ، دبیری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و عضویت استانداری زنجان ، شهرداری ، سازمان آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب روستایی ، سازمان های حفاظت از محیط زیست و جهاد کشاورزی ، شرکت پایش فرآورده های نفتی و سازمان صنعت ، معدن و تجارت فعالیت می کند.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

برنامه ایمنی

،

آلودگی منابع آبی

،

منابع آبی

ثبت نظرات
captcha