کد خبر : ۳۴۴۸۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مبارزه بیولوژیک با آفات گوجه و ذرت در نهاوند

رئیس جهاد کشاورزی نهاوند از انجام مبارزه بیولوژیک علیه آفات محصولات گوجه و ذرت در بیش از ۲ هزار و ۵۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

مبارزه بیولوژیک با آفات گوجه و ذرت در نهاوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین خردمند بابیان اینکه افزایش تولید و عملکرد گیاهان به دنبال استفاده بیش ازحد از کودها و سموم شیمیایی حاصل میسر است، غافل از اینکه مصرف این مواد شیمیایی عواقب خطرناکی برای محیط زیست و جوامع انسانی به بار می آورد، گفت: طی سال های اخیر با رویکرد ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی و تولید محصول سالم، روش های کنترل تلفیقی و بیولوژیک جایگزین روش های مبارزه شیمیایی محض شده است.

وی ادامه داد: طی سال جاری در شهرستان نهاوند بر روی محصولات  گوجه فرنگی و ذرت و در سطح ۲ هزار ۵۳۰ هکتار از اراضی این محصولات با استفاده از عوامل بیولوژیک و رهاسازی در طبیعت پیش شفیره زنبور تری گو گراما و زنبور براکون برای حفظ نباتات صورت است.

رئیس جهاد کشاورزی نهاوند در ادامه از کسب رتبه نخست شهرستان نهاوند در زمینه تعداد کلنی و تولید عسل در سطح استان همدان خبر داد و گفت: طبق سرشماری کلنی های زنبورعسل که سال جاری اجرا شد شهرستان نهاوند دارای ۶۹ هزار و ۸۸۲ کندو با تولید سالانه ۸۰۸ هزار و ۱۶۴ کیلوگرم عسل طبیعی است.

وی بابیان اینکه این کار توسط ۲۹۹ بهره بردار درزمینهٔ پرورش زنبور و تولید عسل به ثبت رسیده است، گفت: شهرستان نهاوند با توجه به پتانسیل و آب و هوای مناسب و رویش گیاهان کوهی مناسب با تغذیه زنبورعسل درزمینهٔ پروش زنبور موفق عمل کرده است.

منبع مهر

کلید واژه :

مبارزه بیولوژیک

،

آفات گوجه و ذرت

،

مزارع نهاوند

،

آفات گوجه

،

آفات ذرت

،

آفات

،

ذرت

،

گوجه

ثبت نظرات
captcha