کد خبر : ۳۴۴۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش دوام حباب با کمک باکتری

پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" ادعا می کنند که پوشاندن حباب ها با باکتری، دوام آنها را افزایش می دهد.

افزایش دوام حباب با کمک باکتری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ام.آی.تی نیوز، همیشه حباب هایی روی سطح آب وجود دارند و در دریاچه ها، رودها و استخرهای شنا به چشم می خورند.

پژوهش جدید دانشگاه "ام.آی.تی"(MIT) نشان می دهد که چگونه حباب های حاوی باکتری می توانند عملکرد یک نارنجک میکروبی را داشته باشند و هنگام انفجار، ریزساختارهایی مانند پاتوژن را بیرون از آب و به هوا پرتاب کنند.

پژوهشگران دریافتند که باکتری می تواند بر دوام یک حباب اثر بگذارد. حبابی که با باکتری پوشیده شده و روی آب شناور است می تواند 10 برابر بیشتر از یک حباب معمولی دوام داشته باشد و به جای چند ثانیه، چند دقیقه باقی بماند.

در طول این مدت، قسمت بالای حباب، نازک می شود. هرچه حباب، نازک تر باشد، تعداد قطراتی که می تواند هنگام انفجار به هوا پرتاب کند، بیشتر است. پژوهشگران تخمین می زنند که هر حباب می تواند هزاران ریزساختار را با خود حمل و صدها قطره را منتشر کند.

"لیدیا بوروایبا"(Lydia Bourouiba)، استادیار مهندسی محیط زیست دانشگاه ام.آی.تی گفت: ما دریافتیم که باکتری ها می توانند اتصالات را طوری مدیریت کنند که پراکندگی آنها به هوا بیشتر شود.

وی افزود: ما پیش از افزودن ساختارهایی مانند باکتری و بررسی تاثیر آنها، ابتدا باید فیزیک حباب های خالص را درک می کردیم.

پژوهشگران، ابتدا به صورت تصادفی تاثیر باکتری را مشاهده کردند و پس از به کار بردن آن در آزمایش های متوالی، نتیجه ای گرفتند که انتظارش را نداشتند.

"استفان پولین"(Stephane Poulain)، از پژوهشگران این پروژه گفت: حباب های که با این روش به وجود آمدند، دوام بیشتری دارند و روش تکامل آنها در مقایسه با حباب های معمولی، عجیب است.

با نازک شدن حباب، قطرات کوچک تر و بیشتری، با سرعت بالا به هوا پرتاب می شوند. پژوهشگران دریافتند که حباب پوشیده شده با باکتری، قطرات بیشتری ایجاد می کند که 10 برابر کوچک تر و سریع تر از قطرات حباب های معمولی هستند.

این پژوهش، در مجله "Physical Review Letters" به چاپ رسید.

کلید واژه :

افزایش دوام حباب

،

باکتری

ثبت نظرات
captcha