کد خبر : ۳۴۴۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

65 تن کود کمپوست روزانه در مشهد تولید می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روزانه 65 تن کود کمپوست با کیفیت عالی از زباله های خانگی در این کلانشهر تولید می شود.

65 تن کود کمپوست روزانه در مشهد تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالفضل کریمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: ظرفیت خوراک روزانه کارخانه کمپوست شهرداری مشهد را 650 تن زباله با جدا کردن مواد آلی و تبدیل آن به کود اعلام و بیان کرد: کود تولیدی دارای گواهینامه استاندارد از سازمان استاندارد ایران است.
وی ادامه داد: کمپوست تولیدی در مشهد از نظر مرغوبیت و براساس دسته بندی سازمان استاندارد ایران و استاندارد ملی آنالیز شیمیایی کودها که به دو گروههای الف و ب تقسیم بندی شده اند، در دسته الف یعنی بهترین نوع کمپوست تولیدی در کشور قرار گرفته است .
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: این کود قابلیت استفاده در کشاروزی را دارد و می تواند دفعات آبیاری را بین دو تا چهار نوبت کاهش دهد. این موضوع توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مورد تایید قرار گرفته است.
کارخانه تولید کود آلی(کمپوست) شهر مشهد از سال 1375 فعال است. روزانه تا دو هزار تن زباله در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد جمع آوری می شود.

کلید واژه :

کود کمپوست

،

مشهد

ثبت نظرات
captcha