کد خبر : ۳۴۴۸۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بررسی آخرین دستاوردها در حوزه سامانه های هوشمند پلیمری

دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان سیزدهمین دوره سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمری با حضور محققانی از هفت کشور جهان است.

بررسی آخرین دستاوردها در حوزه سامانه های هوشمند پلیمری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز شنبه گروه علمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دبیر سیزدهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوزی پلیمرها (ISPST 2018) با بیان اینکه این سمینار با تمرکز بر علوم و تکنولوژی پلیمرها از سال 1365 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: پنج دوره از این سمینار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شده و امسال نیز این دانشگاه برای ششمین بار میزبان این رویداد بین المللی خواهد بود.
دکتر حمید میرزاده زمان برگزاری این سمینار را 28 آبان تا اول آذر جاری دانست و خاطر نشان کرد: سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر یا به انگلیسی و اختصار ISPST در دوره های قبل در دانشگاه های صنعتی شریف، دانشگاه شیراز و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برگزار شده است.
میرزاده با اشاره به دغدغه های زیست محیطی در جهان، خاطرنشان کرد: بر این اساس در سیزدهمین دوره سمینار علوم و تکنولوژی پلیمرها، موضوع سامانه های پلیمری هوشمند و هماهنگ و دوستدار محیط زیست با عنوان انگلیسی Ecofriendly and smart polymer systems در نظر گرفته شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به کاربردهای پلیمرها در زندگی امروز بشر، خاطرنشان کرد: این امر هر چند منجر به مرفه ساختن زندگی شده است؛ نباید از مخاطرات زیست محیطی ضایعات این مواد در طبیعت و اکو سیستم حیاتی برای انسان امروز غافل شد.
وی یکی از اهداف اصلی این سمینار را ارائه راه حل های علمی و تکنیک های کاهش زیان ضایعات پلیمری در اکوسیستم حیاتی دانست و ادامه داد: البته دانشمندان این رشته با حضور دانشجویان خود و نیز صاحب نظران صنعت با آخرین تحولات ملی و جهانی در این زمینه مهم علمی و صنعتی آشنا و از دستاوردهای یکدیگر باخبر خواهند شد.
به گفته دبیر این دوره از سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمرها، در این دوره حدود 536 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد 112 مقاله در قالب سخنرانی و 377 مقاله به شکل پوستر ارائه می شود ضمن آنکه قرار است کتاب این سمینار توسط ناشر بین المللی Springer/Nature چاپ شود.
میرزاده با بیان اینکه 70 داور از دانشگاه های مختلف کشور داوری مقالات و پوسترها را بر عهده دارند، اظهار کرد: از 10 سخنران کلیدی 7 نفر خارجی از کشورهای نروژ، کانادا، آلمان، اتریش، پاکستان و عراق و آمریکا هستند.
به گفته وی معرفی مقالات و پوسترهای برتر، قدردانی از پیشکسوتان عرصه علوم و تکنولوژی پلیمرها و بررسی برنامه کنفرانس آتی 2020 را از دیگر برنامه های این سمینار عنوان کرد.
منبع ایرنا

کلید واژه :

سامانه های هوشمند پلیمری

،

پلیمر

،

سامانه پلیمری

ثبت نظرات
captcha