کد خبر : ۳۴۴۸۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اخبار کوتاه زیست محیطی استان اصفهان

بررسی وضعیت تالاب شور گلپایگان، دستگیری شکارچی غیر مجاز پرنده در تالاب گاوخونی و دستگیری متخلفان شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس و کاشان از خبرهای زیست محیطی یک هفته اخیر در استان اصفهان است.

اخبار کوتاه زیست محیطی استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وضعیت تالاب شور گلپایگان با حضور مسؤولان کشوری و استانی بررسی شد
در این نشست آخرین نتایج و یافته های دو طرح مطالعاتی درباره تالاب شور گلپایگان و وضعیت پیشرفت اقدام های اجرایی در این زمینه بررسی شد.
همچنین دراین جلسه بر لزوم همکاری مقامات شهرستان برای پیشبرد اقدام های احیای تالاب شور و نیاز به مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه ها تاکید شد.

** دستگیری متخلف شکارچی غیر مجاز 12 پرنده وحشی در تالاب بین المللی گاوخونی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان گفت: محیط بانان سرمحیط بانی تالاب گاوخونی حین گشت و کنترل درمنطقه تحت حفاظت محیط زیست به یک نفر متخلف شکار و صید برخورد کردند که اقدام به شکار 12 قطعه پرنده حفاظت شده وحشی (اردک سبز) کرده بود.
محمود قهرمانی افزود: بعد از بازرسی از وسایل همراه وی ادوات شکار وصید از جمله یک قبضه سلاح پنج تیر نیمه اتوماتیک ، یک عدد چاقو ، 2 عدد فشنگ ساچمه، یک دستگاه موتور سیکلت کشف و همراه پرونده تشکیل شده ، تحویل مراجع قضایی شد.

** دستگیری چهار نفر متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نطنز گفت: یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کرکس با شنیدن صدای تیر به محل اعزام وموفق شدند چهار نفر متخلف شکار و صید را دستگیر کنند.
علیرضا غلامی افزود: پس از بازرسی از متخلفان ، 2 قبضه سلاح شکاری یک لول گلوله زنی و ادوات شکار کشف شد.

** دستگیری یک شکارچی غیر مجاز منطقه حفاظت شده قمصر و برزک کاشان
حسین خادمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده قمصر و برزک موفق به دستگیری یک شکار و صید در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک شدند.
وی گفت: ازاین متخلف یک قبضه سلاح قاچاق و مهمات شکار و صید کشف و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام محترم قضایی شد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

اخبار کوتاه زیست محیطی

،

استان اصفهان

،

زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha