کد خبر : ۳۴۴۸۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اینترنت پرسرعت جان پرندگان هلندی را گرفت

اجرای مرحله آزمایشی اینترنت پرسرعت ۵G در هلند، جان خیل عظیمی از پرندگان را گرفت.

اینترنت پرسرعت جان پرندگان هلندی را گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،در سال های اخیر تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول های تکنولوژی برای توسعه فناوری شبکه اینترنت ۵G  شدت گرفته و هریک از آنها در تلاشند تا با همکاری شرکت های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همکاری و مذاکره شوند.

اما حالا به نظر می رسد پس از آنکه غول های تکنولوژی متعددی در جهان اعم از هواوی، نوکیا، زدتی ای، اریکسون، سامسونگ و بسیاری از اپراتورهای مخابراتی تصمیم گرفتند که به توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G بپردازند و در این خصوص سرمایه گذاری های کلانی کنند، حالا دانشمندان و پژوهشگران فعال در حوزه فناوری با انتشار یک گزارش به صورت مفصل عنوان کرده اند که توسعه و برقراری شبکه اینترنت پرسرعت ۵G در جهان برای سلامتی انسان، حیوان و محیط زیست تهدیدات فراوان و خطرناکی را ایجاد می کند. آنها در ادامه این گزارش از جامعه بین المللی درخواست کرده اند که جلوی گسترش این فناوری خطرناک را بگیرند در غیر این صورت تمامی گونه های جانوری و همچنین نسل بشر با خطرات جدی گسترده ای روبرو خواهند شد.

هم اکنون خبر دیگری پس از اعلام این گزارش منتشر شده است که بر اطلاعات ذکر شده در گزارش مذکور صحه می گذارد و ثابت می کند که برقراری اینترنت ۵G می تواند تا چه اندازه برای سلامتی بشر خطرآفرین باشد.

گزارش ها حاکیست که تست و اجرای مرحله آزمایشی اینترنت پرسرعت ۵G در شهر لاهه هلند موجب شد که صدها پرنده ساکن در این شهر به دلیل انتشار امواج مخرب بکار رفته در این شبکه جان خود را از دست بدهند.

دانشمندان و پژوهشگران بر این باورند که تکنولوژی۵G  از بخشی از طیف رادیویی به نام امواج میلیمتری استفاده می کند که این امواج ویژگی های منحصربفردی دارند که یکی از آنها فرکانس بالای آنهاست. این امواج به منظور انتقال اطلاعات با حجم بالا و سرعتی بسیار زیاد، باید فرکانس بالایی نیز داشته باشند. اما این در حالی است که این نوع از امواج یکپارچگی خود را در فاصله های طولانی از دست داده و از اجسام جامد به خوبی عبور نمی کنند .به همین خاطر برای جبران برد کوتاه و طول موج پایین این امواج میلیمتری، بر روی تمامی دستگاه های الکترونیکی و ابزارهای موردنظر حتی چراغ های راهنمایی و رانندگی و چراغ های خیابانی نیز باید هزاران برج کوچک مخابراتی نصب شود تا در انتقال و جابجایی این امواج تداخلی ایجاد نشود. تعداد زیاد این برج های کوچک مخابراتی در سطح شهر است که موجب نگرانی دانشمندان فعال در حوزه فناوری، پزشکی و محیط زیست شده است و موجب شده که دولت ها و شرکت های مخابراتی در توسعه این فناوری به تردید بیفتند.

براساس گزارش کازویک، بنابراین واضح به نظر می رسد که چرا بالغ بر ۱۵۰ پرنده جان خود را دقیقا در روزی که امواج اینترنت ۵G در سطح شهر منتشر شد و مرحله آزمایشی آن صورت پذیرفت، جان خود را به صورت کاملا ناگهانی و هم زمان از دست داده اند.

محققان همچنین با بررسی جسد و لاشه پرندگان دریافته اند که همه آنها قبل از مرگ کاملا سالم بوده و هیچ عفونت، ویروس و باکتری که نشان دهنده بیماری خاصی باشد، نیز در آنها مشهود نبوده است.

حال این سوال برای بسیاری از کاربران و شهروندان ایجاد می شود که چرا با این اوصاف، بسیاری از غول های تکنولوژی همچنان به دنبال توسعه فناوری مذکور هستند و باید در پاسخ به آنها گفت که پیشرفت شهری و درآمدزایی را می توان علل اصلی تلاش غول های تکنولوژی برای توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت همراه عنوان کرد چراکه آنها بدین ترتیب قادر خواهند بود به توسعه اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، رایانش ابری و خدمات کلاد و همچنین ارائه محصولات جدیدی که از این فناوری پشتیبانی می کند، بپردازند و این امر کاربران، دولت ها و شهروندان را مجبورخواهد کرد به منظور پا به پا حرکت کردن با سایر جهان و انجام فعالیت های موردنیاز خود، از این محصولات و فناوری پشتیبانی کنند.

منبع ایسنا

کلید واژه :

اینترنت پرسرعت

،

جان پرندگان هلندی

،

پرندگان هلندی

ثبت نظرات
captcha