کد خبر : ۳۴۴۸۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید و عرضه انواع لوله های پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

تولید لوله کاروگیت، مجموعه فرآیندهای تاکتیکی و عملیاتی است که بر اساس استراتژی های صنعت و با هدف تولید لوله های مرغوب و با دوام در کارخانه تولید لوله پلی اتیلن به کار گرفته می شوند.

تولید و عرضه انواع لوله های پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تولید لوله کاروگیت، مجموعه فرآیندهای تاکتیکی و عملیاتی است که بر اساس استراتژی های صنعت و با هدف تولید لوله های مرغوب و با دوام در کارخانه تولید لوله پلی اتیلن به کار گرفته می شوند.

در حال حاضر شرکت های زیادی در حال تولید و فروش انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن،لوله کاروگیت فاضلابی، لوله دوجداره و تک جداره پلی اتیلن هستند. راه اندازی سیستم های تولید لوله یکی از ملزومات صنعتی برای تولید لوله کاروگیت در ابعاد مختلف است.

مأموریت ها و چشم اندازهای شرکت های تولید کننده انواع لوله کاروگیت ، ارائه خدمات و محصولات بهتر با قیمت مناسب هستند؛ این اهداف به پایداری پروژه های پایپینگ کمک شایانی می کند به طوری که می توانند در سلامت تأسیسات شهری و روستایی مثمر ثمر باشند. در این مطلب قصد داریم فرآیند تولید لوله کاروگیت را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

لوله کاروگیت، خواص، ویژگی ها و کاربردهای آن

لوله های کاروگیت، نوعی از لوله های پلی اتیلن هستند که از مواد HDPE ساخته می شوند. این لوله ها در واقع با نام لوله پلی اتیلن دوجداره در بازار معروف هستند و دارای مقاومت و استحکام فوق العاده می باشند. استفاده از این لوله ها، راهکارهای ایده آل برای نصب در شبکه های انتقال آب و فاضلاب، سیالات شیمیایی و گازها هستند.

مهم ترین ویژگی های انواع لوله کاروگیت را می توان در چند عبارت ساده خلاصه کرد؛ مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی، مقاومت در برابر اسیدها، عدم فرسودگی، مقاومت در برابر فشار، نصب و جوشکاری آسان، قابلیت نصب در عمق زیاد، قابلیت نصب در مناطق مسکونی و حومه شهرها، نصب در سیستم های آبیاری کشاورزی و ...، مهم ترین خواص این لوله های دوجداره هستند.

دو پارامتر فشار اسمی و ابعاد قطر داخلی و خارجی در فرآیند تولید لوله کاروگیت اهمیت دارند. این لوله ها در ابعاد مختلف تولید می شوند و طبیعتاً اندازه قطر بیرونی و درونی آن ها نیز متفاوت خواهد بود. نمونه ای از ابعاد لوله کاروگیت در شکل زیر نمایش داده شده است:

نمایی از ساختار دو لایه لوله کاروگیت به همراه جزئیات شیارها در شکل زیر نمایش داده شده است؛ علامت های لاتین روی تصویر، بیانگر فاصله و اندازه های شیارها و ضخامت های لوله هستند

تولید لوله کاروگیت در کارخانه

فرآیند تولید لوله کاروگیت در صنعت، تحت فرآیندی به نام اکستروژن انجام می شود. این عملیات در دستگاه اکسترودر و با مخلوط شدن مواد اولیه و مستربچ ها در دمای معین، کامل می گردد. با توجه به شکل زیر، مواد مذاب تولید لوله کاروگیت در میانه خط تولید، به سمت قالب های مخصوص حرکت می کنند و پس از اینکه طول استاندارد لوله اندازه گیری شد، محصول توسط اره های برشگر، برش داده می شوند.

در پایان خط تولید لوله کاروگیت، لوله ها توسط جریان آب، خنک شده و در نهایت به انبار اولیه منتقل می شوند. لوله های تولید شده باید در مرحله بعد به آزمایشگاه فرستاده شوند تا آزمون های کنترل کیفیت بر روی آن ها انجام شوند.

راه اندازی خط تولید لوله کاروگیت به عنوان یک پروژه کارآفرینی می تواند بازدهی بالایی داشته باشد. قیمت لوله کاروگیت  در مقایسه با سایر لوله ارزان تر است و تجهیزات و دستگاه های صنعتی مخصوص تولید این لوله ها، فضای زیادی را اشغال نمی کنند؛ بنابراین با فراهم ساختن یک سوله با وسعت معمولی نیز می توان لوله پلی اتیلن را تولید کرد. قیمت لوله پلی اتیلن در مقایسه با لوله کاروگیت بالاتر است البته موارد مصرف این لوله ها نیز در مقایسه با یکدیگر متفاوتند و وجه تمایز این لوله ها در همین است .

آزمون های کیفیت در تولید لوله کاروگیت

پس از آنکه لوله های کاروگیت در کارخانه تولید شدند، نمونه هایی از آن ها به عنوان تست به آزمایشگاه ارسال می شود. آزمون هایی نظیر تست کشش، خمش و استحکام، تعیین درصد دوده، اندازه گیری ضخامت و قطر، مقاومت حلقوی و تست کربن، مهم ترین آزمون های کیفیت هستند که تحت استانداردهای لوله پلی اتیلن در مورد لوله کاروگیت اجرا می گردند.

مراحل فوق برای تمام لوله های پلی اتیلن که در خطوط آب و فاضلاب به کار می روند و لوله های تک جداره و دوجداره پلی اتیلن ( معمولاً با قطر متنوع، 200 تا 1000 میلی متر) قابل انجام هستند. اگر لوله ها بتوانند در تمام آزمون های فوق به نتایج مثبت دست یابند، به عنوان محصول مرغوب به بازار وارد می شوند.

در حال حاضر این شرکت به عنوان یک مجموعه تجاری معتبر در زمینه تهیه و تأمین انواع لوله کاروگیت، اتصالات پلی اتیلن و لوله پلی اتیلن تک جداره فعالیت دارد.لوله های پلی اتیلن به لحاظ نوع مصرف دارای انواع مختلفی میباشند که عبارتند از لوله پلی اتیلن آبرسانی ,لوله پلی اتیلن فاضلابی ,لوله پلی اتیلن گازی و لوله پلی اتیلن کابلی  برای خرید این محصولات می توانید با این مجموعه تماس حاصل فرمایید..

کلید واژه :

تولید لوله پلیمری

،

صنعت آب و فاضلاب

،

آب و فاضلاب

،

لوله پلیمری

،

لوله

،

پلیمری

ثبت نظرات
captcha