کد خبر : ۳۴۴۸۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

علت تاخیر در اجرا آشنا نبودن با مدیریت پروژه

عضو شورای شهر تهران در اولین گردهمایی مدیریت پروژه ایران علت تاخیر در اجرایی شدن پروژه ها را عدم آشنایی با مدیریت پروژه و در برخی موارد کسری بودجه عنوان کرد و گفت: دانش مدیریت پروژه باید در بدنه اجرایی کشور و در سطح ملی و منطقه ای رسوخ کند و باید توجه داشت که این دانش با توجه به حضور شبکه های اجتماعی و استارتاپ ها در حال تغییر است.

علت تاخیر در اجرا آشنا نبودن با مدیریت پروژه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید فراهانی در این گردهمایی با بیان اینکه کشوری پروژه محور و نیازمند تاسیس پروژه های بزرگ و اجرای آن ها هستیم، گفت: تجربه نشان داده اجرای مگاپروژه ها بیش از دو برابر زمانبندی پیش بینی شده به طول می انجامد.

وی همچنین افزایش هزینه ها و خسارت های ناشی از این موضوع را یادآور شد و گفت: مهم ترین عامل این موضوع فقدان رسوخ دانش مدیریت پروژه در بدنه های مدیریتی، پیمانکاری و مشاوره ای است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه علت تاخیر بیش از 20 درصد اجرای پروژه ها از سوی سازمان برنامه، عدم آشنایی با مدیریت پروژه اعلام شده است، به مثالی در این زمینه پرداخت و افزود: تاخیر در بهره برداری از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هدف استراتژیک این پروژه را که قرار گرفتن در هاب منطقه ای بود، از بین برد.

فراهانی تاکید کرد: دانش مدیریت پروژه، تکنیک ها و ابزارهای آن باید در بدنه اجرایی کشور و نه فقط در اقتصاد ملی، بلکه در اقتصاد منطقه ای نیز رسوخ کند.

وی خاطرنشان کرد: 400 هزار میلیارد تومان پیش بینی کسر بودجه در کشور است که بیشترین فشار در اجرای پروژه ها را به همراه خواهد داشت.

عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به ایجاد شدن فضای تغییر در استانداردهای مدیریت پروژه، چهار محور اساسی در حال تغییر را دانش، ابزارها (استفاده وسیع از اپلیکشین های موبایل)، تکنیک ها و روش ها و نیز مهارت ها عنوان کرد و گفت: دانش مدیریت پروژه با حضور شبکه های اجتماعی و استارتاپ ها در حال تغییر است که در اینجا فعالیت شبکه جوان بیشتر به چشم می آید.

منبع ایسنا

کلید واژه :

مدیریت پروژه

،

علت تاخیر در اجرا

ثبت نظرات
captcha