کد خبر : ۳۴۴۸۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دلیل سقوط جدیدترین بوئینگ ۷۳۷ ماکس آمریکایی

گزارش ها حاکی از آن است که حتی خلبانان فعال در ایرلاین های آمریکایی نیز از سیستم جدیدی که در دماغه هواپیمای ۷۳۷ ماکس بوئینگ بکار رفته، مطلع نبوده اند.

دلیل سقوط جدیدترین بوئینگ ۷۳۷ ماکس آمریکایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز گذشته بود که خبری مبنی بر همکاری بوئینگ با سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریکا در خصوص بررسی تغییرات لازم در هواپیمای ۷۳۷ ماکس که تقریبا یک ماه پیش در سواحل اندونزی سقوط کرد، منتشر شد. حالا رویترز گزارش داده است که تا همین هفته گذشته هیچ یک از ایرلاین های آمریکایی نیز از یکی از ویژگی های هواپیمای مذکور که در سقوط اخیر آن مرتبط بوده، باخبر نبوده اند.

روز گذشته سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده از همکاری با شرکت هواپیماسازی بوئینگ خبر داد و اعلام کرد که متخصصان فنی و مهندسان پرواز درحال بررسی تغییرات نرم افزاری بر روی هواپیمای ۷۳۷ ماکس هستند که اخیرا تحویل ایرلاین لیون ایر (Lion Air) اندونزی داده شده بود و بعلت نامعلومی در دریا سقوط کرد و تمامی ۱۸۹ نفر مسافر و خدمه پروازی آن مفقود و کشته شدند.

هواپیمای ۷۳۷ ماکس بوئینگ که یکی از جدیدترین و پرفروش ترین هواپیما های ساخت این شرکت بزرگ آمریکایی به شمار می رود، حالا زیر ذره بین سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده قرار گرفته تا معلوم شود چه علتی موجب سقوط نابهنگام و ناگهانی آن شده است.

در تازه ترین گزارشی که توسط این سازمان منتشر شده می توان دریافت که یک سیستم جدید در دماغه و نوک این هواپیما تعبیه و طراحی شده بوده است که سنسور های موجود در آن احتمالا به دلیل مشکلات نرم افزاری اطلاعات نادرستی به سیستم مرکزی هواپیما مخابره کرده و این بدان معناست حتی در زمانی که خلبان کنترل و هدایت هواپیما را بر روی اتوپایلوت (هدایت خودکار و اتوماتیک) می گذارد، این سنسور های موجود در سیستم جدید، سر هواپیما را به سمت پایین می کشانند و این امر موجب می شود کنترل جت برای خلبان دشوار شود و به سرعت سقوط کند.

بر اساس نتایجی که هنوز به طور کامل صحت آن تایید نشده است، بسیاری از کارشناسان خاطرنشان کرده اند که این اطلاعات را هیچ یک از خلبانان فعال در ایرلاین های آمریکایی نیز نمی دانستند و این نشان می دهد که بوئینگ باید در خصوص آزمایش های در حین ساخت و همچنین آموزش نکات دقیق و جدید به خلبانان و ایرلاین ها دقت و توجه بسیار بیشتری کند تا از بروز اتفاقات غیرقابل پیش بینی برای خلبانان به هنگام پرواز جلوگیری شود.

منبع فردا نیوز

کلید واژه :

دلیل سقوط

،

بوئینگ ۷۳۷ ماکس آمریکایی

،

بوئینگ ۷۳۷

،

بوئینگ ماکس آمریکایی

،

بوئینگ ماکس

ثبت نظرات
captcha