کد خبر : ۳۴۴۸۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید هزار مگاوات برق خورشیدی تا پایان امسال

از دو سال قبل که تولید انرژی خورشیدی در ایران آغاز شد، تاکنون ۴۰ نیروگاه خورشیدی به مدار تولید برق وارد شده و باتوجه به تمهیداتی که وزارت نیرو اخیرا برای توسعه این نیروگاه ها درنظر گرفته، می توان نسبت به آینده تجدیدپذیرها امیدوار بود.

تولید هزار مگاوات برق خورشیدی تا پایان امسال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کم آبی یکی از دغدغه های جدی در کشور بوده و روی آوردن به صنعت کم مصرف در آب گامی مهم در تحولات صنعتی و اقتصادی است؛ از این رو راه اندازی نیروگاه های بدون نیاز به آب اهمیت زیادی دارد؛ در همین راستا نیز وزارت نیرو درجهت حمایت از سرمایه گذاران گام هایی را برداشته است.

سیاست حمایت از سرمایه گذاری و فناوری به گونه ای در دستور کار وزار نیرو قرار گرفته که در این نگاه حمایتی زمین در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و با این روند به زودی نیروگاه های دیگری در سطح کشور راه اندازی خواهد شد.

برنامه ریزی های وزات نیرو به گونه ای است که طبق گفته های معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تا پایان دولت دوازدهم نیز تداوم دارد که با جذب بخش خصوصی و همراهی مسئولان، ظرفیت تولید برق خورشیدی تا پایان دولت دوازدهم به ۴۰۰۰ مگاوات می رسد.

به گفته همایون حائری، رویکرد صنعت برق در تولید برق استفاده از انرژی های نو و افزایش ظرفیت دو برابری نسبت به قبل است، چراکه تا پایان سال ۱۳۹۵ ظرفیت تولید برق از انرژی خورشیدی به میزان ۲۵۰ مگاوات بود و در سال ۱۳۹۶ این عدد به ۵۰۰ مگاوات رسید و تا پایان امسال نیز تا ۱۰۰۰ مگاوات خواهد رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: نیروگاه های اتمی، آبی، بادی و خورشیدی از ظرفیت های مهم در تولید انرژی های پاک است و بخش بخار سیکل ترکیبی نیز یکی دیگر از بخش ها است که سالانه ۳۵ میلیارد کیلووات ساعت از بخش بخار سیکل ترکیبی استفاده می شود.

انرژی های پاک سهم ۲۱ درصدی در تولید برق کشور دارد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته باید این عدد به ۳۰ درصد برسد که برای این مهم نیز برنامه های زیادی در نظر گرفته شده و به نظر می رسد که دولت نگاه ویژه ای به توسعه تجدیدپذیرها و حمایت از بخش خصوصی در این حوزه دارد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

استقرار آبفا

،

خارگ

،

تولید برق خورشیدی

،

برق خورشیدی

ثبت نظرات
captcha