کد خبر : ۳۴۴۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هر کارمند مطابق ساعت زیستی بدن خود سرکار برود

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، ساعت کاری کارمندان باید به 10 صبح تغییر پیدا کند و به طور کلی هر کارمند مطابق با ساعت زیستی بدن خود، ساعت کاری را آغاز کند.

هر کارمند مطابق ساعت زیستی بدن خود سرکار برود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید که در آمریکا صورت گرفته نشان می دهد، ساعت کاری کارمندان باید به 10 صبح تغییر یابد . 

براساس داده های به دست آمده از این پژوهش که روز گذشته منتشر شد، ساعت کاری 8 صبح به سلامت کارکنان آسیب می زند.

پائول کِلِی، محقق ارشد این مطالعه می گوید: «نه تنها ساعت کاری کارمندان باید از 8 به 10 صبح تغییر کند، بلکه نیاز است تدابیری اندیشه شود تا هر کارمند با توجه به ساعت زیستی بدن خود، کار کند».

کارشناسان بهداشتی باور دارند، به لحاظ زیست شناختی، زمان در حکم همه چیز است؛ فعالیتی که در زمان مشخصی انجام می گیرد، می تواند تعادل و انرژی را افزایش دهد و در عین حال اگر همین فعالیت در ساعت دیگری انجام شود موجب بی تعادلی و خستگی می شود.

کِلِی تأکید می کند: کارفرمایانی که می خواهند کارکنانی سالم و شاد داشته باشند، اجازه دهند هر کارمندی طبق ساعت زیستی بدن خود، ساعت کاری را آغاز کند. 

وی با بیان اینکه برنامه ریزی دقیق می تواند مانع از بی نظمی و هرج و مرج در ورود و خروج کارمندان شود، اظهار داشت:  این روند مثبتی است که علاوه بر تضمین سلامتی کارمندان، منجر به افزایش کارایی آنها می شود.

کلید واژه :

ساعت زیستی

،

ثبت نظرات
captcha