کد خبر : ۳۴۴۸۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهرانی ها پکیج لوازم کاهنده مصرف آب دریافت می کنند

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران از توزیع لوازم کاهنده مصرف در بین مشترکان تهرانی خبر داد و افزود: نهایتا تا سه ماه دیگر این طرح اجرایی خواهد شد.

تهرانی ها پکیج لوازم کاهنده مصرف آب دریافت می کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا بختیاری با اشاره به تمهیدات شرکت آبفا برای کاهش مصرف آب در تهران اظهار کرد: طرح توزیع لوازم کاهنده مصرف در حال حاضر در ادارات دولتی اجرایی شده و ما موظفیم دستگاه هایی که از این طرح تبعیت نمی کنند را شناسایی و به وزارت نیرو و استانداری گزارش کنیم.

به گفته وی در حال حاضر طرح توزیع لوازم کاهنده مصرف برای مشترکان شهری در حال مطالعه است تا باتوجه به توان مالی مشترکان مناسب ترین و اقتصادی ترین پکیج آماده شود.

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران درباره جزییات این طرح گفت: احتمالا قرار است تا هزینه پکیج به صورت قسطی در قبض مشترکان آورده شود و به نظر می رسد که این مساله نیز بتواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف آب در تهران داشته باشد.

چندی پیش نیز حمیدرضا جانباز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور - گفته بود با پیگیری های انجام شده و درراستای کاهش مصرف آب قرار شده تا تجهیزات کاهنده مصرف در برخی از استان ها در اختیار متقاضیان قرار بگیرد و هزینه آن در قبوض آب و به صورت درازمدت از این مشترکان اخذ شود.

وی با بیان این که تجهیزات کاهنده مصرف به راحتی می تواند ۲۰ درصد مصارف خانگی را کاهش دهد، اظهار کرد: با توجه به شرایط کم آبی توصیه می شود که مشترکان مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه به راحتی می توان با کاهش ۲۰ درصدی مصرف شرایط پیک را مدیریت کرد.

 

منبع ایسنا

کلید واژه :

خشکسالی

،

آب

،

بحران آب

،

استان تهران

،

بارندگی

،

حوضه آبریز

،

فلات مرکزی ایران

،

پکیج لوازم کاهنده مصرف آب

،

لوازم کاهنده مصرف آب

،

کاهنده مصرف آب

،

مصرف آب

ثبت نظرات
captcha