کد خبر : ۳۴۴۸۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید 22 درصد گازهای گلخانه ای در حمل ونقل دریایی

رییس واحد حمل و نقل دریایی و لجستیک اتحادیه اروپا بر ضرورت کاهش تولید گازهای گلخانه ای در جهان تاکید کرد و گفت: تولید 22 درصد گازهای گلخانه ای در جهان به صنعت حمل و نقل دریایی اختصاص دارد.

تولید 22 درصد گازهای گلخانه ای در حمل ونقل دریایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرنگار اقتصادی ، «ساندرو سامانتا» ظهر دوشنبه در سمینار آموزشی «لجستیک و زنجیره حمل و نقل» افزود: تولید گازهای گلخانه ای در جهان باعث تغییر آب و هوایی می شود و باید همه کشورها تلاش کنند تولید آن در جهان کاهش یابد.
وی تاکید کرد فعالیت نیروی انسانی در حفظ محیط زیست و توسعه حمل ونقل دریایی اهمیت زیادی دارد و هرچه از فناوری های پیشرفته در جهان استفاده شود اهمیت جایگاه نیروی انسانی در این بخش بیشتر خود را نشان می دهد.
این مقام اروپایی گفت: حفظ مسائل زیست محیطی و ارتقای کیفیت و رفاه شاغلان در این بخش یکی از مهمترین سیاست های اتحادیه اروپاست و این مهم با ارائه آموزش های مورد نیاز دنبال می شود.
سامانتا ادامه داد: اکنون با اعمال قوانین سخت سولفور موجود در سوخت کشتی ها به حدود یک دهم درصد رسیده است اما سازمان بین المللی دریانوردی (ایمو) در تلاش است تا سال 2020 میلادی این میزان به پنج صدم درصد کاهش یابد تا با رعایت مسائل زیست محیطی در دریاها آلودگی و آلایندگی آب های جهان را کم کنیم.
وی بیان کرد: همه تلاش اتحادیه اروپا بهبود و تسهیل حمل و نقل دریایی بدون آلودگی آب هاست و در چند سال آینده استفاده از برخی صنایع کشتیرانی ممنوع می شود.
«اتحادیه اروپا در سال 2017 میلادی همه اقدام های خود در صنعت حمل و نقل دریایی را ارزیابی کرد که نقطه ضعف بزرگی نداشتیم».
سامانتا از تشکیل سازمان ایمنی دریایی اروپا خبر داد و گفت: فعالیت این سازمان ایمنی را در دریاها ارتقا می دهد و با ایجاد مراکزی در اروپا بر همه فعالیت های دریایی و حفظ محیط زیست آن نظارت بیشتری اعمال می شود.
رییس واحد حمل و نقل دریایی و لجستیک اتحادیه اروپا تاکید کرد رقابت سالم در حمل و نقل دریایی برای اروپا بسیار مهم است و باید شرایط مناسب برای ایجاد رقابت و زنجیره لجستیک و حمل و نقل چندوجهی در این بخش برای همه کشورها فراهم شود تا همه بخش های حمل و نقل در جهان کنار یکدیگر هم افزایی کنند.
، سمینار آموزشی «لجستیک و زنجیره حمل و نقل» با همکاری اداره کل حمل و نقل اتحادیه اروپا بیست و یکم و بیست و دوم آبان ماه با حضور نمایندگانی از 10 کشور اروپایی و برخی سازمان های دریایی و دستگاه های اجرایی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می شود.

کلید واژه :

گازهای گلخانه ای

،

حمل ونقل دریایی

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha