کد خبر : ۳۴۴۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شکار سریع تر از اثرات گرم شدن زمین بر بقای جانوران دریایی

پژوهشگران آمریکایی در بررسی گونه ای از موجودات دریایی، دریافتند که شکار آنها در آب های گرم، سریع تر صورت می گیرد.

شکار سریع تر از اثرات گرم شدن زمین بر بقای جانوران دریایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از فیز، پژوهش ها نشان می دهند که گرم شدن محیط زیست، به تضعیف زیستگاه ها و از بین رفتن بسیاری از جانوران دریایی منجر شده است.

دانشمندان "اداره ملی اقیانوسی و جوی" (NOAA) آمریکا، در بررسی کاهش چهار گونه حلزون صدف دار یعنی صدف چروک شرقی، صدف دوکفه ای سفت، صدف نرم پوسته و گوش ماهی خلیج در مناطق ساحلی ایالات مین و کارولینای شمالی دریافتند که شکار این گونه دریایی، در آبهای گرم راحت تر است.

 پژوهشگران تاکید کردند پژوهش آنها در اقیانوس های گرم و در مورد تغییر اقلیم صورت گرفته و صید بیش از حد را شامل نمی شود.

"کلاید مکنزی" (Clyde MacKenzie)، از پژوهشگران اداره ملی اقیانوسی و جوی و نویسنده ارشد این پژوهش گفت: یکی از تاثیرات منفی گرما بر کاهش حلزون های صدف دار، حساس کردن آنها نسبت به شکارچیان است.

وی افزود: میزان شکار این موجودات توسط شکارچیان دریایی، در آب های گرم سریع تر صورت می گیرد زیرا با گرم شدن آب، حلزون های صدف دار راحت تر شکار می شوند.

این پژوهش جدید، یافته های پژوهش های پیشین در مورد تاثیر آب های گرم بر موجودات دریایی را دنبال می کند. "چاد کافین" (Chad Coffin)، از پژوهشگران این پروژه گفت: ما قصد داریم راهبردهای جدیدی برای پرورش این موجودات ارائه دهیم و تلاش های خود را بر سازگاری بیشتر با محیط زیست متمرکز کنیم.

یافته های این پژوهش، در مجله " Marine Fisheries Review" به چاپ رسیده است.

کلید واژه :

شکار سریع تر

،

اثرات گرم شدن زمین

،

بقای جانوران دریایی

،

بقای جانوران

ثبت نظرات
captcha