کد خبر : ۳۴۴۸۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حال سدهای تهران خوب نیست

تهران- - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: حجم مخازن پنج سد تامین کننده آب شرب تهران ٥٥٤ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ١٥٠ میلیون متر مکعب کمبود آب دارند.

حال سدهای تهران خوب نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا بختیاری اظهارداشت: وضعیت سدها به دلیل کاهش بارندگی سال گذشته با وضعیت بسیار بدی همراه شد و باوجود افزایش بارندگی های خوب امسال باز هم به میزان ١٥٠ میلیون متر مکعب کمبود آب داریم.
وی گفت: امسال میزان آب شرب مصرفی ٦٩٨ میلیون مترمکعب بود که نسبت به سال گذشته با افزایش مصرف ١٥ میلیون مترمکعبی روبه رو بودیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: با توجه به اینکه گرمای هوا در تابستان امسال طی ٤٠ سال گذشته بی سابقه بوده است بنابراین حداکثر میزان مصرف آب در تابستان سال جاری (تیرماه) ٣.٥ مترمکعب بود درحالی که میزان مصرف متوسط روزانه ٢.٩ میلیون متر مکعب است که این رقم یک رکوردی محسوب می شود.
وی همچنین اظهارداشت: میزان بارندگی در استان تهران تا ٦ صبح امروز ٤٦ میلی متر بوده است که این میزان نسبت به سال گذشته ٣٠٠ درصد افزایش نشان می دهد.
بختیاری با بیان اینکه بارندگی ها در پاییز امسال خوب بود، اظهار امیدواری کرد که با ادامه بارش ها تا پایان سال آبی، کمبودهای سال گذشته و شش ماه نخست امسال نیز جبران شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران همچنین میزان مصرف آب شرب استان تهران را یک میلیارد و ٤٥٠ میلیون مترمکعب اعلام کرد که یک میلیارد و ٦٠ میلیون مترمکعب آن سهم پایتخت است.
وی با بیان اینکه آب شهر تهران از طریق پنج سد طالقان، امیرکبیر، لتیان، لار و ماملو تامین می شود اظهارداشت: ٧٠ درصد آب شرب شهر تهران از منابع آب سطحی و ٣٠ درصد دیگر از منابع آب زیرزمینی تامین می شود.
بختیاری بیان کرد: آب کشور از جمله آب تهران در سال جاری به دلیل سه پدیده بی نظیر قطعی برق، افزایش درجه حرارت و کمبود بارندگی سال بسیار سختی را پشت سر گذاشت اما در شهر تهران به گونه ای مدیریت شد که حتی یک ساعت هم با قطعی آب و کاهش فشار روبه رو نشدیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهارداشت: مناطق شرق استان تهران با مشکل چندانی درخصوص وضعیت آب روبه رو نبودند اما در غرب استان تهران در مناطقی مانند اندیشه و شهریار به دلیل قطعی برق چند ساعته با کسری و قطعی آب همراه شدند زیرا عمده تامین آب در شهرستان تهران از طریق چاه است.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

ورودی آب

،

سدهای کشور

،

تهران

ثبت نظرات
captcha