کد خبر : ۳۴۴۸۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایتخت طرح جامع پسماند ندارد

شهردار تهران گفت: هنوزپایتخت طرح جامع مدیریت پسماند ندارد، بنابراین اقدامات انجام شده در این زمینه دقیق و درست نیست.

پایتخت طرح جامع پسماند ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید محمد علی افشانی در آیین بهره برداری از مرکز بازیافت و پردازش نخاله های ساختمانی و عمرانی، افزود: هفته جاری پاکت های مناقصه مربوط به طرح جامع میریت پسماند باز می شود تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.
وی با بیان اینکه با تهیه طرح جامع سایر اقدامات متناسب با این طرح پیش می رود، خاطر نشان کرد: فاضلاب و زباله ثروت هایی هستند که اگر از آنها خوب استفاده شود، به جای ویرانی منابع طبیی و آلوده سازی آب های زیر زمینی به بهبود کیفیت زندگی کمک می کنند.
افشانی در ادامه با بیان اینکه مشارکت مردم در تفکیک پسماند از مبدا نقش موثری دارد، اظهار داشت: با راه اندازی نرم افزار مربوط به تفکیک پسماند، در دو منطقه به صورت پایلوت طی دو هفته 20 هزار نفر از شهروندان در آن عضو شدند که این مساله استقبال مردم از اینگونه طرح ها را نشان می دهد.
شهردار تهران با اشاره به اینکه پایتخت بافت فرسوده و نا کارآمد فراوان دارد، گفت: مقاوم سازی، تخریب، و نوسازی موجب تولید حجم زیادی از نخاله های ساختمانی می شود که با راه اندازی مرکز بازیافت نخاله های ساختمانی از این سرمایه به نفع شهر استفاده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کنترل میزان توناژ حمل نخاله های ساختمانی تصریح کرد: این اقدامات در در راستای شفاف سازی و پیشگیری از اتلاف منابع و سرمایه صورت گرفت.
افشانی با اشاره به شعار شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر ادامه داد: به طور قطع اگر شهردار بعدی این شعار را کند، موفق خواهد بود، چرا که مشارکت بخشی از این شعار است که در حل مشکلات شهر تاثیر بسزایی دارد.
این مرکز با ظرفیت سه هزار و 300 تن نخاله های ساختمانی را به مصالحی از جمله کفپوش و دیوارپوش تبدیل می کند.
هزینه راه اندازی این مرکز 67 میلیارد تومان اعلام شده است.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

شهردارتهران

،

پایتخت

،

طرح جامع پسماند

ثبت نظرات
captcha