کد خبر : ۳۴۴۸۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

متوسط بهره مندی از آب شرب در استان همدان به ۷۶ درصد رسیده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان گفت: متوسط بهره مندی از آب شرب در کشور ۷۴ درصد و این عدد در استان همدان طی سه سال اخیر از ۶۸ درصد به ۷۶ درصد در سال رسیده است.

متوسط بهره مندی از آب شرب در استان همدان به ۷۶ درصد رسیده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید مصطفی هاشمی در جلسه نشست مشترک کارشناسان شرکت آبفار و مرکز بهداشت استان همدان که با حضور جمعی از پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب روستایی برگزار شد، با تاکید بر ارتقاء سلامت آب شرب در روستاها گفت:در گذشته مدیریت تاسیسات آبرسانی با آبداران روستاها بود که علیرغم زحمات تحمیل شده بر این افراد، کیفیت آب با استانداردهای موجود فاصله معناداری داشت اما با واگذاری امور به پیمانکاران واجد صلاحیت و تحت نظارت شرکت، سعی شد نواقص مذکور برطرف و کیفیت بخشی به حد مطلوب نزدیک تر شود.

وی ادامه داد: تامین سلامت آب نیازمند رسیدگی مستمر از سوی پیمانکاران است ضمن اینکه پیمانکاران مربوطه نیز باید با به کارگیری نیروهای آموزش دیده و تجهیزات در بحث کیفیت بخشی به آب موثر واقع شوند.

هاشمی همچنین با تاکید بر نگهداری تاسیسات آبرسانی عنوان کرد:کارشناسان مرکز بهداشت و بهورزان نیز باید ضمن نمونه گیری دقیق و ارائه بهنگام آمارواطلاعات، شرکت آب و فاضلاب روستایی را درسالم سازی آب روستاها یاری کنند.

وی عنوان کرد: راه اندازی سامانه ۱۵۲۳ کمک شایانی به ارتقاء سلامت آب شرب در روستاها داشته است چراکه با دریافت گزارشات مردمی می توانیم ضمن رسیدگی به مشکلات، در راستای کیفیت بخشی به آب شرب نیز اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان افزود: طی ۶ ماه ابتدایی سال جاری، ۲ هزارو ۲۰۰ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۵۲۳ به ثبت رسید که اختلالات گزارش شده ظرف بازه زمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت به طور کامل مرتفع شد.

وی با بیان اینکه طی سالهای اخیر موضوع سالم سازی آب شرب بیش از گذشته مورد توجه بوده است، عنوان کرد: با توجه به بحران کمبود آب در سالهای اخیر و رفع این مشکل با مدیریت مصرف، کیفیت بخشی به آب شرب نباید کار چندان دشواری باشد و این مهم نیازمند بهره گیری از ابزار، علم و دانش کارشناسان مربوطه و همکاری پیمانکاران  است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: در حال حاضر در کل کشور متوسط بهره مندی از آب شرب ۷۴ درصد است که این عدد در استان همدان ظرف سه سال اخیر از ۶۸ درصد به ۷۶ درصد در سال ۹۶ رسید.
 
منبع مهر

کلید واژه :

آب شرب

،

استان همدان

ثبت نظرات
captcha