کد خبر : ۳۴۴۸۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم:

نقشه ژنتیکی راهنمای درمان در پزشکی شخصی

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم با اشاره به اینکه پزشکی شخصی مکتب پزشکی فراگیر دنیا تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود، گفت: در پزشکی شخصی پزشکان با استفاده از نقشه ژنی هر فرد و ساختار متابولوميك آن همچنین شرح حال و معاینه بیمار برای درمان اقدام مناسب را انجام می دهند.

نقشه ژنتیکی راهنمای درمان در پزشکی شخصی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شهرام علمداری دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم گفت: موضوع طب شخصی یا فرا دقیق از مباحثی است که در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد و در واقع این طب نگاه جدیدی به تشخیص و درمان بیماری ها داشته و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی پزشکی شخصی مکتب پزشکی فراگیر دنیا خواهد بود.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم ادامه داد: نقشه ژنی ایرانیان تحت عنوان ژنیران به همت دانشکده غدد درون ریز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراهم شده و در واقع ژنوم مرجع ایرانیان به شمار می رود.

علمداری گفت: در پزشکی شخصی پزشکان با استفاده از نقشه ژنی هر فرد و ساختار متابولومیک آن همچنین شرح حال و معاینه بیمار برای درمان اقدام مناسب را انجام می دهند و در واقع هر فرد نوع درمان آن بر اساس ژنومش صورت می گیرد به طوری که اگر دو فرد مبتلا به دیابت باشند نوع درمان آنها می تواند متفاوت باشد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کاربرد در تشخیص زود هنگام، اقدامات پیشگیرانه، استفاده در طراحی دارو، پیش آگهی پاسخ به درمان به ویژه ایجاد و گسترش پزشکی شخصی در ایران از دیگر دستاوردهای قابل پیش بینی توسط ژنیران است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر موضوع پزشکی شخصی در دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم موضوعات دیگری همچون تیروئید و حاملگی، کم کاری و پرکاری تیروئید، سرطان تیروئید و درمان های جدید همچنین درمان های جدید در چربی خون بالا و بیماری پوکی استخوان نیز مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.

کلید واژه :

پزشکی شخصی

،

مکتب پزشکی

،

نقشه ژنتیکی

،

ساختار متابولوميك

ثبت نظرات
captcha