کد خبر : ۳۴۴۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتشار کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین از انتشار کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» نوشته نوید پاک نژاد توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین خبر داد.

انتشار کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی دل زنده ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: یکی از مسائل اساسی در رشته شهرسازی، عدم توجه به آموزش مباحث کاربردی و راهکارهای مختلف برای مسائل روزمره و موضوعات متنوع شهری در کنار تئوری ها و نظریات است. اینکه در برخورد با مسائل و مشکلات موجود در شهرها برای شهرسازان چه ابزارها و امکاناتی وجود دارد، از ضرورت های آموزشی این دوره زمانی برای شهرسازان است.

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین خاطرنشان کرد: همان طور که در عنوان این کتاب مطرح شده، کتاب حاضر به عنوان راهنمای طراحی فضاهای شهری و به طور خاص طراحی فضاهای امن شهری، با توجه به ضرورت امنیت و ایمنی در جوامع پایدار به چاپ رسیده است.

وی اضافه کرد: در این کتاب ضمن بیان مفاهیم و گردآوری تئوری ها و نظریات مختلف در حوزه شهرسازی به بیان نمونه های جهانی پرداخته شده است تا امکان درک و مقایسه رویکردها و برخوردها در فضاهای شهری مختلف را برای مخاطب امکان پذیر سازد. این راهنما تنها به بیان مجموعه دستورالعمل ها برای ارتقاء فضای شهری نمی پردازد و در کنار آن بابیان تئوری ها و نظریات سعی در زمینه سازی برای امکان تفکر درباره دیگر عواملی که شاید در این کتاب عنوان نشده را فراهم می آورد.

دل زنده ابراز کرد: ارتقاء کیفیت زندگی از اهداف اصلی طراحی و برنامه ریزی شهری است و هدف اصلی در این جلد از راهنمای طراحی فضاهای شهری، ارتقاء کیفیت زندگی با طراحی فضاهای امن شهری است.

وی اعلام کرد: کتاب حاضر شامل 5 فصل جایگاه امنیت در معماری و شهرسازی ایران، تجارب طراحی فضاهای امن شهری، امنیت فضاهای شهری در نگاه نظریه پردازان، بررسی تئوری های مطرح در امنیت فضاهای شهری و راهنمای طراحی تدوین شده است.

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین یادآور شد: کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» با شمارگان هزار نسخه در 118 صفحه به بهای 24000 تومان و در قطع خشتی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشرشده است.

منبع ایسنا

کلید واژه :

انتشار کتاب

،

راهنمای طراحی فضاهای شهری

،

کتاب راهنمای طراحی فضاهای شهری

،

راهنمای طراحی فضاهای شهری

،

طراحی فضاهای شهری

ثبت نظرات
captcha