کد خبر : ۳۴۴۷۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابتلا به ویروس آنفلوانزای پرندگان با خام خوری مرغ و تخم مرغ

رئیس شبکه بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ویروس آنفلوانزای پرندگان به حرارت حساس است گفت: گوشت مرغ و تخم مرغ باید به صورت کامل پخته شود.

ابتلا به ویروس آنفلوانزای پرندگان با خام خوری مرغ و تخم مرغ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس شبکه بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ویروس آنفلوانزای پرندگان به حرارت حساس است گفت: گوشت مرغ و تخم مرغ باید به صورت کامل پخته شود.

سید راشد جزایری با اشاره به اینکه معدوم سازی پرندگان کانون های آلوده به ویروس آنفلوانزا به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس به انسان ها است، گفت: این ویروس به صورت مستقیم به بدن انسان وارد نمی شود و نیاز به واسطه ای مانند پرندگان دارد.

رئیس شبکه بهداشت چهارمحال و بختیاری افزود: طی سه سال گذشته با مراقبت هایی که صورت گرفته موردی از ابتلای انسان به ویروس آنفلوانزای پرندگان در کشور گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه ویروس آنفلوآنزای پرندگان در صورت انتقال به بدن انسان می تواند مرگ را در پی داشته باشد اضافه کرد: زمان مراجعه بیماران به مراکز درمانی و دریافت اقدامات جهت بهبودی بسیار مهم است، در صورت مراجعه بیماران در کمترین زمان به مراکز بهداشتی بیماری به طور کامل مداوا می شود.

جزایری با اشاره به اینکه علائم ابتلا به بیماری آنفلوانزای پرندگان مشابه علائم آنفلوانزای فصلی است ادامه داد: افرادی که با کانون های آلوده و مراحل معدوم سازی پرندگان در ارتباط بودند در صورت مشاهده علائم باید سریعاً به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

رئیس شبکه بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ویروس آنفلوانزای پرندگان به حرارت حساس است، گفت: این ویروس با کمترین حرارت از بین می رود.

وی به مردم توصیه کرد با توجه به شیوع آنفلوانزای پرندگان در برخی نقاط، تخم مرغ را بصورت کاملاً پخته مصرف و از طبخ مرغ به صورت کبابی خودداری کنند.

منبع فردا نیوز

کلید واژه :

خام خوری مرغ

،

خام خوری تخم مرغ

،

ویروس آنفلوانزای پرندگان

،

حرارت

ثبت نظرات
captcha