کد خبر : ۳۴۴۷۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

این جوجه کباب ها را به هیچ عنوان نخرید

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: استفاده از رنگ و انواع ادویه در جوجه کباب های باز فروشگاه ها، منجر به افزایش آلرژی و مسمومیت های غذایی شده است.

این جوجه کباب ها را به هیچ عنوان نخرید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد حسین عزیزی در خصوص سلامت جوجه کباب های باز قابل فروش در فروشگاه های معتبر شهر گفت: در بسیاری از فروشگاه های بزرگ تهران شاهد فروش جوجه کباب با طعم های مختلف به شکل باز و بدون بسته بندی هستیم که در طعم های مختلف عرضه می شود.

وی افزود: با اضافه کردن رنگ به محتویات اینگونه جوجه ها سعی در ایجاد تنوع و تحریک مردم به خرید آن شده است. این درحالی است که فروش اینگونه مواد غذایی بدون بسته بندی از سلامت کافی برخوردار نبوده و می تواند منجر به ایجاد انواع مسمومیت ها در افراد مصرف کننده شود.

رئیس انجمن علوم وصنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد: به علت تهیه جوجه کباب های باز توسط کارگران فروشگاه از تاریخ انقضا و تولید این فرآورده های گوشتی خودداری شده است و مصرف کننده نمی تواند نسبت به سلامت و انقضای این مواد غذایی اطمینان حاصل کند.

وی در ادامه عنوان کرد: عدم بسته بندی اینگونه مواد غذایی و دست کاری آن از سوی فروشندگان به راحتی می تواند آلودگی ها را وارد اینگونه مواد غذایی کرده و جنبه بهداشتی و مفید بودن آن را منتفی کند.

عزیزی اذعان داشت: علاوه بررنگ در این گونه مواد غذایی از انواع ادویه ها برای طعم دار کردن آن استفاده می شود و مصرف کنندگان بدون توجه اینگونه مواد را مصرف و زمینه آلرژی را در بدن خود ایجاد می کنند.

وی در پایان یادآور شد: وظیفه نظارت و کنترل اینگونه موادغذایی بر عهده ناظران بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت است با این حال به مردم توصیه می شود از خرید جوجه کباب های باز در مغازه ها و فروشگاه ها جلوگیری کرده و برای اطمینان از سلامت آن از محصولات بسته بندی شده و دارای تاریخ تولید و انقضاء استفاده کنند.

کلید واژه :

جوجه کباب

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha