کد خبر : ۳۴۴۷۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حقیقت ماجرای آتش زدن ۳۰۰ قلاده سگ در اهواز

اخیرا کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آتش زدن ۳۰۰ سگ در حال پخش شدن است و جمعی از فعالان محیط زیست این اقدام را اتفاقی عمدی دانسته اند.

حقیقت ماجرای آتش زدن ۳۰۰ قلاده سگ در اهواز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اخیرا کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آتش زدن 300 سگ در حال پخش شدن است و جمعی از فعالان محیط زیست این اقدام را اتفاقی عمدی دانسته اند.

در این رابطه با محمدرضا ایزدی با اشاره به این که آتش زدن 300 قلاده سگ صحت ندارد اظهار داشت: در واقع سه قلاده بیشتر نبوده و این اتفاق نیز در حوزه شهری شهرستان کارون اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: این سه قلاده سگ نیز در لابلای زباله ها در حال پرسه زدن بودن و به دلیل حریق در اطراف حادثه دچار خفگی و سوختگی شده اند.

این عضو شورای شهر اهواز افزود: در گفت وگویی که با یکی از مدیران NGOهای محیط زیست و پیگیری این نتیجه حاصل شد که این اتفاق صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در پیگیری های لازم از مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اهواز وی گفت که بنده در محل حاضر شدم و از نزدیک در محل اتفاق حضور پیدا کردم اما با بررسی ها تنها سه قلاده بیشتر در آتس نسوخته و در حوزه شهرستان کارون است.

ایزدی با بیان این که شهرداری طبق قانون باید سگ های ولگرد را جمع آوری کند اظهار داشت: این سگ ها را در مکان محصور نگهداری و آمپول عقیم سازی زده تا با گذشت زمان گسترش آنها کاهش پیدا کند.

این عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: شهرداری سالانه برای جمع آوری و انجام اقدامات بعدی اعتباری دارد و این کار را یعنی جمع آوری سگ های ولگرد را انجام می دهد اما این کار کامل انجام نشده و سگ ها از طرف شهرهای اطراف به سمت شهر سرازیر می شوند که نمونه این امر این تعداد سگ های در آتش سوخته اند.

منبع انتخاب

کلید واژه :

آتش زدن سگ

،

اهواز

،

سگ کشی

،

سگ

ثبت نظرات
captcha