کد خبر : ۳۴۴۷۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صدور 1754 اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه 5260 مورد پایش واحدهای صنعتی در شش ماهه نخست امسال انجام و بیش از 1700 اخطاریه قانونی به واحدهای آلاینده ابلاغ شد از پیگیری پرونده های قضایی واحدهای متخلف تا پلمب این واحدها خبر داد.

صدور 1754 اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیومرث کلانتری با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال جاری 1754 واحد صنعتی و کارگاهی دراستان تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت کرده اند، افزود: صدور و ابلاغ این اخطاریه ها به واحدهای متخلف بر اساس حدود 617 مورد شکایات واصله وگزارشات مردمی و نیز 5260 مورد پایش و بازدید کارشناسان محیط زیست استان از واحدهای صنعتی مستقر در استان صورت گرفته است.

وی در ادامه به انتقال 127 واحد به محل مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست در نیمه نخست سال با پیگیری محیط زیست استان تهران اشاره داشت و گفت: همچنین 430 مورد ارائه خود اظهاری و 1194 مورد پیگیری پرونده های حقوقی در طی این مدت صورت پذیرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه کلیه واحدهای صنعتی موظف به رعایت استانداردهای محیط زیست هستند، تصریح کرد: همچنین در شش ماهه اول امسال 35 واحد صنعتی،کارگاهی و صنفی نیز که علیرغم تذکرات و اخطارهای قبلی متاسفانه اقدامی در جهت رفع آلایندگی واحد تحت مدیریت صورت نداده بودند ، پس از طی مراحل قانونی پلمب شده و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری بعمل آمد.

کلانتری افزود: این واحدها اغلب با ایجاد آلودگی آب ، خاک و هوا ، موجبات تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان را ایجاد کرده بودند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پایش واحدهای صنعتی و خدماتی در سطح استان تهران همچنان با قوت ادامه خواهد داشت و با واحدهای آلاینده و متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

منبع فارس

کلید واژه :

اخطاریه زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

پلمب

ثبت نظرات
captcha