کد خبر : ۳۴۴۷۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمون استخدامی فرمالیته سازمان محیط زیست

سازمان محیط زیست که سال هاست در استخدام کارکنانش به جای بهره گیری از دانش آموختگان این رشته رویه استخدام فامیلی را پیش گرفته است امسال با برگزاری یک آزمون استخدامی فرمالیته حاشیه های فراوانی ایجاد کرد.

آزمون استخدامی فرمالیته سازمان محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اگر تیترهای چند ماه پیش در مورد استخدامی سازمان محیط زیست را در خبرگزاری های مختلف دنبال کرده باشید  متوجه خواهید شد سازمان محیط زیست چرا تبدیل به  حیات خلوت دولت شده و چرا  از پس معضلات فراوان محیط زیست بر نمی آید و هر روز هم به آن اضافه می شود.

به عقیده من این مساله ناشی از آن است که سازمان محیط زیست دهه هاست تبدیل به ارگانی فامیلی و پر از نیروهای غیر متخصص شده است که حتی از الفبای محیط زیست هم آگاهی ندارند. این ممساله سال هاست با استخدام های بدون اعلان عمومی در حال انجام بود و هیچ از یک از ارگان های نظارتی هم اهمیتی به آن نمی داد.

اما از شروع ثبت نام برای آزمون  استخدامی در 15تیر ۱۳۹۷  که چند ماه پیش انجام شد، با اعلام درخواست رشته های مورد نیاز مشخص شد که سازمان حفاظت محیط زیست دنبال استخدامی واقعی نیستند و صرفا استخدامی فرمالیته را در پیش رو دارد و افراد مورد نظر جهت استخدام از پیش تعیین شده هستند.

انجمن ملی دانش آموختگان محیط زیست این موضوع را بارها از نهاد های مربوطه دنبال کرده است، تا جایی که پاپی زاده نماینده کمیسیون کشاوزی مجلس به دلیل آشکار شدن این مساله، پیگیر موضوع استخدام سازمان محیط زیست  شد اما با خبری که امروز نحوه استخدام اداره محیط زیست استان تهران از سوی یکی از خبرگزاری ها بازتاب داده شد.

مدارکی مستدلی وجود دارد که اداره کل محیط زیست تهران ردیف های شغلی استخدامی را برای اقوام رییس و کارمندان این اداره پر کرده است. علاوه بر این مطمئن هستیم چنین شرایطی در بیشتر استان های کشور در حال رخ دادن است، همانطور که در گذشته نیز شاهد آن بوده ایم.

حال که این موضوع به این اندازه عریان شده است به عنوان نماینده جامعه علمی و دانش آموختگان محیط زیست از وزیر محترم علوم این پرسش را دارم که زمانی که به این تخصص اهمیتی داده نمی شود چرا در دانشگاه ها تدریس می شود و با آینده هزاران جوان تحصیل کرده این رشته بازی می کنند؟! به عقیده من ورود  نهاد های نظارتی، بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری  به این موضوع حائز اهمیت است.

قادر رحمان زاده، موسس کمپین استخدام دانش آموختگان محیط زیست

منبع فارس

کلید واژه :

آزمون استخدامی

،

سازمان محیط زیست

ثبت نظرات
captcha