کد خبر : ۳۴۴۷۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دپو ۲۰۰ هزار متر مکعب پسماند در منطقه چرمشهر ورامین

استاندار تهران گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار متر مکعب پسماند در منطقه چرمشهر ورامین دپو شده است.

دپو ۲۰۰ هزار متر مکعب پسماند در منطقه چرمشهر ورامین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد حسین مقیمی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبات این کارگروه گفت: در جلسه امروز مشکلات ۷ شرکت  فعال در بخش های گردشگری، کشت و صنعت، تولیدی، صنایع غذایی و صنعتی در شهرستان های تهران، ملارد، ری و رباط کریم مطرح شد، که این مشکلات اغلب در بخش های آب ،برق و گاز، جهادکشاورزی،آب منطقه ای، دامپزشکی،محیط زیست و سازمان صنعت معدن و تجارت بود.

مشکلات تخصیص ارز به واحدهای تولیدی استان تهران بررسی شد

استاندار تهران گفت: در این جلسه مدیران شرکت های مذکور مشکلات خود را مطرح کردند و سپس تصمیمات مناسبی برای رفع این موانع سرمایه گذاری در این شرکت ها صادر شد.

 نماینده عالی دولت گفت: همچنین در این جلسه موضوع نحوه تخصیص ارز به واحدهای تولیدی استان تهران نیز در دستور کار قرار گرفت و گزارشی از نحوه ثبت سفارش کالاها و ایجاد ساز و کارهای جدید برای کاهش مراجعه حضوری متقاضیان ارائه شد.

وی اظهار داشت: موضوع سامان دهی وضعیت جمع آوری و دفع پسماند شهرک صنعتی چرمشهر نیز از دیگر دستور جلسات امروز بود، که طی آن گزارشی از وضعیت فعلی پسماند شهرک صنعتی چرمشهر ارائه شد.

روزانه ۱۰۰ تن پسماند به شهرک صنعتی چرمشهر افزوده می شود

نماینده عالی دولت با بیان این که تاکنون ۲۰۰ هزار مترمکعب پسماند طی سال های مختلف در منطقه شهرک صنعتی چرمشهر دپو شده است، گفت: اکنون نیز روزانه ۱۰۰ تن پسماند به این میزان افزوده می شود، وضعیت نامناسبی رقم زده است.

مقیمی گفت: در این خصوص نیز تصمیمات لازم برای سامان دهی وضعیت فعلی دفع پسماند چرمشهر اتخاذ شد، که طی آن گودال و یا ترانشه ای موقتی به سرعت در این منطقه برای دفع پسماند شهرک راه اندازی شود.

وی افزود: معاونت عمرانی استانداری تهران پیگیر راه اندازی این گوادل و یا ترانشه خواهد بود.

منبع مهر

کلید واژه :

پسماند

،

چرمشهر ورامین

ثبت نظرات
captcha