کد خبر : ۳۴۴۷۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای تولید دارو در چابهار پاسخ داد

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اخبار مطرح مبنی بر پیشنهاد چینی ها برای تولید دارو در منطقه آزاد چابهار، گفت: هر کشوری که بخواهد در ایران به صورت تولید مشترک در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کند، باید بر اساس ضوابط فنی و قانونی سازمان غذا و دارو پیش رود.

سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی ها برای تولید دارو در چابهار پاسخ داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر کیانوش جهانپور درباره پیشنهاد چینی ها برای تولید دارو در منطقه آزاد چابهار با هدف توزیع و مصرف در کشورهای مسلمان با برند حلال، گفت: این موضوع جزو موارد همکاری هایی بوده که با سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح شده و به طور اخص با سازمان غذا و دارو صحبتی در این زمینه انجام نشده است.

وی تاکید کرد: قاعدتا هرگونه  سرمایه گذاری چه از سوی چینی ها و چه توسط کشورهای دیگر اگر بخواهد در داخل کشورمان در این حوزه به صورت تولید مشترک انجام شود، باید بر اساس ضوابط فنی و قانونی سازمان غذا و دارو باشد. در عین حال قطعا سازمان غذا و دارو از هرگونه سرمایه گذاری که منتج به توسعه تولید داخلی در حوزه دارو یا تجهیزات و ملزومات پزشکی شود، استقبال می کند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: باید توجه کرد که همه این اقدامات باید تحت نظارت فنی سازمان و با رعایت ضوابط سازمان غذا و دارو از نظر سلامت، ایمنی، کیفیت و اثربخشی باشد.

جهانپور همچنین گفت: البته هنوز درخواستی در این زمینه به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است. به هر حال در چنین مباحثی تک تک موارد باید مشخصا با مجوز سازمان غذا و دارو، تحت نظر این سازمان و بر اساس ضوابط فنی سازمان غذا و دارو باشد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

سازمان غذا و دارو

،

پیشنهاد چینی ها

،

تولید دارو

،

چابهار

ثبت نظرات
captcha