کد خبر : ۳۴۴۷۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند عامل اختلال سلامت روان

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، استفاده کودکان از گوشی های هوشمند و تبلت منجر به ایجاد اختلالات سلامت روان در آنها می شود.

تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند عامل اختلال سلامت روان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، استفاده کودکان از گوشی های هوشمند و تبلت منجر به ایجاد اختلالات سلامت روان در آنها می شود. 

این بررسی که در دانشگاه سن دیگو صورت گرفته تأکید می کند، کودکان دو ساله ای که عادت به استفاده از تلفن هوشمند دارند، در معرض استرس و اضطراب هستند. 

علاوه بر استرس و اضطراب، اختلالات آنها تا سطح پیشرفته تری ادامه می یابد و منجر به اختلالت گسترده سلامت روان در آنها می شود. 

محققان دانشگاه ایالتی سن دیگو دانشگاه گرجستان در تازه ترین بررسی های خود دریافتند، در واقع کودکان و نوجوانانی که به گوشی های خود و اینترنت اعتیاد دارند، در مغزشان دچار بی تعادلی شیمیایی هستند که آنان را در معرض ابتلا به افسردگی و اضطراب قرار می دهد.

تحقیقات جدید پژوهشگران آمریکایی نیز نشان داده است که 97 درصد از کودکان زیر 4 سال در ایالات متحده صرف نظر از درآمد خانواده، از تلفن همراه استفاده می کنند.

کارشناسان بهداشتی باور دارند، اختلالات خواب، چاقی، منزوی شدن، تومور مغزی، خطر ابتلا به سرطان، آسیب انگشتان دست، کاهش مهارت های ارتباطی و محدود شدن یادگیری تنها بخشی از عوارض استفاده کودکان دو ساله از تلفن همراه هوشمند است.

 به گفته پژوهشگران، کودکان با کاهش میل به کنجکاوی، احساسات پایدار خود را از دست می دهند. 

الکسا، محقق ارشد این پژوهش و سرپرست تیم مطالعاتی می گوید: «تأثیرات استفاده از موبایل بر روی سلامت روان کودکان موضوعی مهم است که از سوی پزشکان باید پیگیری شود».

کلید واژه :

اختلال سلامت روان

،

گوشی هوشمند

،

تبلت

،

تلفن همراه هوشمند

،

موبایل

ثبت نظرات
captcha