کد خبر : ۳۴۴۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس سیستان و بلوچستان

معاون فنی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: طرح وارنیش فلوراید تراپی برای 180 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی هفت تا 12 سال در حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شد.

طرح وارنیش فلوراید تراپی در مدارس سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر خداداد شیخ زاده اظهار داشت: این طرح به منظور ارتقای سلامت دهان و دندان و پیشگیری از پوسیدگی دندان های دانش آموزان مقطع ابتدایی با مشارکت گروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و آموزش و پرورش در مدارس درحال اجراست.
وی افزود: پوسیدگی دندان ها شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در بین اقشار جامعه مشاهده می شود.
معاون فنی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بهترین زمان برای کنترل بیماری های دهان و دندان سنین کودکی و یکی از بهترین مکان ها برای دسترسی به این گروه سنی مدارس ابتدایی است.
وی بیان کرد: در این طرح همزمان با آموزش بهداشت دهان و دندان به دانش آموزان و والدین آنان طرح وارنیش فلوراید به عنوان یکی از بهترین روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان در حال اجراست.
شیخ زاده گفت: وارنیش فلوراید ماده ای است که با آغشته کردن دندانها به آن موجب استحکام بیشتر و پیشگیری از پوسیدگی دندانها می شود.
سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی 2 کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، ستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

طرح وارنیش فلوراید تراپی

،

مدارس سیستان و بلوچستان

،

وارنیش فلوراید تراپی

،

وارنیش

،

فلوراید تراپی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha