کد خبر : ۳۴۴۷۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش احتمال شیوع آنفلوآنزای پرندگان در البرز

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جمعیت طیور استان مشاهده نشده و امید است با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، زمستان امسال بدون هیچ خسارتی در این زمینه به پایان برسد.

افزایش احتمال شیوع آنفلوآنزای پرندگان در البرز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین طرق گفت با فرارسیدن فصل سرما احتمال شیوع ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان میان جمعیت طیور صنعتی و روستایی افزایش می یابد.

وی ادامه داد: مهمترین عامل شیوع این بیماری پرندگان مهاجری است که به کشور وارد می شوند؛ برای جلوگیری از درگیری طیور کشور به این ویروس باید مدیران واحدهای صنعتی مرغداری و روستاییان ضوابط امنیتی را رعایت کنند.

طرق افزود: فضولات پرندگان، گردوغبار، اشیاء آلوده، کارتن و شانه خالی تخم مرغ از راه های انتقال این بیماری هستند بنابراین باید نظارت کافی برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طرق مذکور صورت بگیرد.

این مسئول توضیح داد: برای جلوگیری از شیوع این بیماری باید تا حد امکان از خرید طیور و پرندگان زنده خودداری شود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به این بیماری در جمعیت طیور استان مشاهده نشده و امید است با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی، زمستان امسال بدون هیچ خسارتی در این زمینه به پایان برسد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

شیوع آنفلوآنزای پرندگان

،

البرز

،

شیوع آنفلوآنزا

،

شیوع

،

آنفلوآنزا

ثبت نظرات
captcha