کد خبر : ۳۴۴۷۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همایش ملی توسعه پایدار در کرمانشاه

دبیر علمی همایش ملی توسعه پایدار کرمانشاه گفت: امیدواریم این همایش به عنوان اولین گام عملیاتی دانشگاه بتواند زمینه گفت و گوی نخبگان علمی و اجرایی را در بخش خصوصی و جامعه مدنی فراهم کند و چالش های موجود بر سر راه توسعه استان را مشخص کند.

همایش ملی توسعه پایدار در کرمانشاه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر فرهاد دانش نیا در نشست خبری همایش ملی توسعه پایدار استان که در سرسرای اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی برگزار شد، از ارسال بیش از 100 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد.
دانش نیا افزود: این همایش دومین گامی است که دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه در راستای پرداختن به مسایل توسعه استان برداشته است.
وی به برگزاری همایش ملی «حیات شهری» در کرمانشاه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این همایش در راستای یافته های همان برنامه مذکور به بررسی مسایل توسعه استان از حیث اجتماعی، مدیریتی، اقتصادی، فرهنگی و غیره می پردازد که قرار است در چارچوب یک همایش ملی برگزار شود.
دانش نیا اضافه کرد: این همایش علاوه بر بررسی چالش های توسعه پایدار در ابعاد مختلف، درصدد ایجاد زمینه مداخله و تاثیرگذاری ارتباط دانشگاه با جامعه است به این امید که زمینه گفت و گوی صاحبنظران در راستای توسعه استان را فراهم کند.
این مسئول از بازخوانی اسناد بالادستی توسعه استان و شناسایی نقاط ضعف و قدرت به عنوان یکی دیگر از اهداف این همایش یاد کرد و افزود: در این همایش صاحبنظرانی که در حوزه های مختلف توسعه پایدار فعال هستند در راستای مسایل و پیچیدگی های استان به بیان نظرات خود می پردازند.
دانش نیا از پرداختن به مقوله اقتصاد مقاومتی و شناخت تنگناها، آسیب ها و نقاط قوت در این حوزه و روشن ساختن جایگاه استان در تقسیم کار ملی به عنوان یکی دیگر از اهداف موردنظر در این همایش یاد کرد.
دبیر عملی همایش ملی توسعه پایدار کرمانشاه افزود: در سطح کلان شاهد شکل گیری شبکه جامعه و دانشگاه هستیم که به نوعی نهادهای اصلی و دست اندرکار توسعه پایدار را در سطوح ملی و محلی گرد هم آورده از همین رو همایش توسعه پایدار در مسیر تحقق اهداف همین شبکه نخستین قدم محسوب می شود.
وی یادآور شد، این شبکه متشکل از تعدادی سازمان ها و نهادهای ملی است که دغدغه آن در هم تنیدگی و ارتباط نخبگان دانشگاه با نهادها و ساختارهای تصمیم گیری در سطح استان در سطوح اجرایی، خصوصی و جامعه مدنی است، به نوعی تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه در قبال توسعه پایدار در این شبکه دنبال می شود.
وی با بیان اینکه در چارچوب این شبکه 2 هدف کلان دنبال می شود ، اظهار داشت: در گام نخست مسئله شناسی توسعه استان و در گام دوم تهیه گزارش های راهبردی و مدیریتی برای مسایل مختلف توسعه استان دنبال می شود.
همایش یک روزه ملی توسعه پایدار استان کرمانشاه با حضور 500 مهمان در 19 آذر سال جاری در سرسرای اجتماعات دانشکده علوم پایه دانشگاه رازی برگزار خواهد شد.
فرصت ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش تا پایان آبان اعلام شده است.

منبع ایرنا

کلید واژه :

همایش ملی توسعه پایدار

،

کرمانشاه برگزار می شود

،

ثبت نظرات
captcha