کد خبر : ۳۴۴۷۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طوفان 112 کیلومتری آلودگی هوای زابل را به 42 برابر حد مجاز رساند

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت طوفان در زابل به 112 کیلومتر بر ساعت رسید و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به 42 برابر حد مجاز رساند.

طوفان 112 کیلومتری آلودگی هوای زابل را به 42 برابر حد مجاز رساند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمود دیانتی اظهار کرد: این طوفان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 400 متر کاهش داد و سبب شد تا غلظت ذرات گردوغبار با اندازه 10 میکرون در هوای این شهر به 6262 میکروگرم بر متر مکعب معادل 42 برابر حد مجاز برسد .

وی ادامه داد: طوفان گردوخاک و وزش باد شدید علاوه بر زابل در برخی نقاط شمالی دیگر نیز به وقوع پیوست و ضمن کاهش شدید دید افقی، شرایط کیفی هوا را نیز به شدت کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هم اینک دید افقی در محدوده ایستگاه هواشناسی زهک به 2000 متر کاهش یافته و تردد در برخی محورهای منتهی به 5 شهرستان شمال استان را با کندی همراه کرده است.

دیانتی با بیان اینکه وزش باد شدید از عصر پنج شنبه در شمال استان شروع شده است، افزود: امروز به تدریج از سرعت باد در نواحی شمال استان کاسته می شود .

وی با بیان اینکه  شمالی بودن جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر سبب کاهش دما در شهرهای شمالی استان شده است، تصریح کرد: روند کاهش دما در شهر زابل از روز گذشته شروع شده و امروز دمای این شهر در سردترین لحظات به ۷ درجه سلسیوس رسید که نسبت به زمان مشابه در روز گذشته ۳ درجه سردتر شده است.

منبع ایسنا

کلید واژه :

غلظت ذرات معلق

،

ذرات معلق

،

ذرات

،

غلظت ذرات معلق

،

زابل

ثبت نظرات
captcha