کد خبر : ۳۴۴۷۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مهمترین معیارهای خرید دستگاه تصفیه هوا به همراه آخرین قیمت ها

متاسفانه با افزایش آلاینده های ناشی از دود وسایل نقلیه و کارخانه ها، ساکنان کلان شهرهایی چون تهران در هوای پاییزی این روزها با مشکل آلودگی هوا مواجه هستند و این موضوع مشکلات تنفسی بی شماری را برای خیلی از افراد در پی دارد لذا همه ی ما باید بیشتر از قبل به سلامت هوایی که تنفس می کنیم، اهمیت دهیم.

مهمترین معیارهای خرید دستگاه تصفیه هوا به همراه آخرین قیمت ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با توجه به این که خیلی از ما بیشتر از نیمی از شبانه روز را در خانه میگذرانیم مسلما باید برای بهبود سلامت هوای داخل خانه دنبال راه چاره ای باشیم خیلی ها راه حل را در دستگاه های تصفیه ی هوا می دانند که این روزها رواج پیدا کرده و خیلی از افراد به خرید آنها روی آورده اند. با توجه به تب داغی که برای خرید این دستگاه ها ایجاد شده خیلی از برندهای معتبر از جمله سامسونگ، بیورر، هیوندا و ایستکول هم شروع به عرضه ی این دستگاه ها با مراحل فیلترینگ و تکنولوژی های متفاوت کرده اند. البته در این میان کم نیستند کمپانی های بی نام و نشانی که به گروه تولیدکنندگان دستگاه تصفیه هوا پیوسته اند.
علیرغم اینکه هنوز خیلی از ما استفاده از این دستگاه ها رو جزو کارهای غیرضروری نسل جدید می دانیم ولی شاید جالب باشد بدانید این دستگاه ها چیزی در حدود 200 سال قدمت دارند.

با توجه به تبلیغات بی شماری که این روزها درباره ی دستگاه های تصفیه آلودگی هوا دیده می شود. برخی کارشناسان هشدار می دهند باید در این دستگاه ها هوشیار بود و از دستگاه های نامعتبر پرهیز کرد آنها عنوان می کنند برخی از این دستگاه ها نه تنها میزان آلودگی هوا را کم نمی کنند بلکه ممکن است آلاینده ها را افزایش دهند به گفته برخی کارشناسان حوزه سلامت برخی از این دستگاه ها اوزون تولید می کنند که اگر این مقدار اوزون بیش از استاندارد باشد، خطرناک خواهد بود. به این خاطر همواره توصیه می شود به تبلیغات رنگارنگ برندهای نامعتبر این دستگاه ها توجه نکنید و  از برندهایی که از نظر بین المللی مورد تایید هستند، استفاده کرده و به استانداردهای بین المللی و داخلی دستگاه ها توجه کنید و بدون در نظر گرفتن این موارد اقدام به خرید نکنید.

خیلی از شنیده های از این دست می توانند فرد را دچار سردرگمی کنند و سوالاتی در ذهنش ایجاد کنند که : دستگاه های تصفیه هوا کدام نوع آلاینده را می توانند تصفیه کنند؟ و حین خرید این دستگاه ها به چه مواردی باید توجه شود ؟  البته اگر شما اهل خرید اینترنتی باشید نصف راه را رفته اید چرا که می توانید با مراجعه به این سایت ها با مشاهده ی اطلاعات دقیق این دستگاه ها، مقایسه مدلها و قیمت آنها اقدام به خرید کنید .
حال می رسیم به نکاتی که برای خرید دستگاه تصفیه هوا باید مورد توجه قرار گیرند:
مورد اول که باید ملاک قرار گیرد فضای پوشش دهی دستگاه است
 ظرفیت پوشش این دستگاه ها به مترمکعب محاسبه می شود و شما هنگام محاسبه ی فضای اتاق خود ارتفاع را نیز باید در نظر بگیرید در واقع شما باید مقدار فضایی که قصد دارید هوای آن را تصفیه کنید در نظر بگیرید.

البته این نکته را هم در ذهن داشته باشید که همواره توصیه می شود ظرفیت فضای پوشش دهی دستگاه تصفیه ی هوایی که تهیه می کنید کمی بیشتر از اندازه ی اتاق مورد نظر شما باشد.

فیلترها

مهم ترین بخش یک دستگاه تصفیه ی هوا، فیلترهای آن هستند پس بد نیست قبل از اینکه اقدام به خرید کنید کمی بیشتر در مورد این فیلترها بدانید این فیلترها باید آلاینده هایی مانند پرز، غبار، دود، بو و سایر موارد مضر موجود در هوا را به خود جذب کنند البته قبل از هرچیز دستگاه تصفیه باید دارای یک پیش فیلتر باشد تا ذرات نسبتا درشت مانند مو را در همان مرحله ی ورود هوا به دستگاه دفع کند. پس از آن فیلتر هپا (HEPA) از اهمیت بالایی برخوردار است.
این فیلترها که در واقع قلب تپنده ی این دستگاه ها هستند برای افزایش عمر و عملکرد دستگاه لازم است هر از چندگاهی تعویض شوند البته خبر بد اینکه تعویض فیلتر در این دستگاه ها هزینه های نسبتا سنگینی دارد .
سعی کنید دستگاهی را کنید که نشانگر تعویض فیلتر داشته باشد و خیال شما را از بابت تایم تعویض فیلترها راحت کند.

فناوری

فناوری مورد استفاده در دستگاه های تصفیه ی هوا عامل بسیار مهمی در و خرید آن به شمار می آیند و دستگاه های با فناوری پسیو به کمک فیلترهایی که دارند آلاینده ها رو جذب می کنند و گاز اوزون هم آزاد نمی کنند و به همین دلیل برای استفاده در محیط منزل گزینه های مناسب تری به حساب می آیند.

صدای دستگاه
حداقل آلودگی صوتی و کارکرد بی صدای دستگاه به منظور استفاده در اتاق خواب و آسایش در اتاق نشیمن از اصلی ترین مواردی است که حین خرید این دستگاه ها باید به آن توجه کنید. در نظر بگیرید پس از تحقیقات بسیار در بازار، دستگاه تصفیه هوایی را کرده اید و مایلید بیشترین بهره را از آن دستگاه به نفع سلامتی خود ببرید. حال بعد از چند روز استفاده متوجه می شوید که صدای فن دستگاه مزاحم خواب شما می شود و این درحالیست که یکی از اصلی ترین انتظارات شما از این دستگاه این بوده که بتوانید در اتاق خواب خود از آن استفاده کنید.

قیمت
بهتر است در خرید دستگاه تصفیه ی هوا خساست به خرج ندهید؛ زیرا دستگاه هایی که قیمت پایین تری دارند به نسبت عملکرد ضعیف تر و احتمالا در ادامه خرج بالاتری خواهند داشت که می تواند شامل هزینه ی فیلترها و مصرف برق باشد. هم اکنون دستگاه های موجود در بازار که استانداردهای رایج را دارا هستند، بسته به ظرفیت و توان، قیمتی در بازه ی ۱ تا 6 میلیون تومان دارند که از این دستگاه ها می توان به دستگاه تصفیه هوا ایستکول اشاره کرد.

کلید واژه :

دستگاه تصفیه هوا

،

تصفیه هوا

،

تصفیه

،

هوا

ثبت نظرات
captcha