کد خبر : ۳۴۴۷۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برتری مهندسی ایرانی در مناقصات جهانی؛

افتخارات شرکت مهندسی مهاب قدس

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس معتقد است این شرکت در دو سال اخیر، توانسته با موفقیت در پنج مناقصه مهم بین المللی، برگ های زرینی را بر کتاب افتخارات گذشته اش بیافزاید.

افتخارات شرکت مهندسی مهاب قدس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس» با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و تحریم هایی که بر کشور تحمیل شده است، به عنوان نماینده شایسته جامعه مهندسی کشور با حضور قدرتمند خود در مناقصات بین المللی با حمایت سازمان ها، نهادهای مالی و معتبر جهانی از جمله بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی، بانک توسعه آفریقا و سایر مراجع مهم بین المللی توانست با پیروزی بر رقبای جهانی خود در عرصه صدور خدمات فنی و مهندسی نام خود را در میان ۱۰ شرکت برتر دنیا به ثبت برساند.

ناصر ترکش دوز، مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس در این خصوص گفت: «شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس» با بیش از سه دهه سابقه فعالیت کوشیده تا یکی از اساسی ترین نیازهای کشور را در زمینه صنعت استراتژیک آب و نیروگاه های برق آبی، برآورده سازد. یافتن شرکت مشابهی در ایران که بتواند در مناقصات مختلف در رقابت با غول های صنعت آب جهان (شرکت هایی همچون شرکت های مهندسی آمریکایی و اروپایی) حضور پیدا کند و در مسابقه هوش، استعداد، تجربه و تخصص در ۳۲ مناقصه، برنده نهایی باشد و در ۱۲۰ مناقصه بین المللی در لیست کوتاه قرارگیرد، کار چندان آسانی نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: این بدان معنی است که مراجع مهم مانند بانک جهانی، بانک توسعه اسلامی شرکت مهندس مشاور مهاب قدس رابه عنوان پنج مشاور برترجهان کرده و در لیست کوتاه مناقصات مهم بین المللی قرارداده اند تا کاندید برنده نهایی باشد.

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس تاکید کرد: باید توجه داشت که شرکت مهاب قدس تنها طی دو سال اخیر، توانسته در پنج مناقصه مهم بین المللی مربوط به کشورهای نیجریه، سریلانکا، زیمبابوه، اوگاندا و نپال برنده نهایی شده و فعالیت های جدید خود را آغاز کند و برگ های زرین تازه ای بر کتاب افتخارات گذشته خود بیافزاید.

وی همچنین بیان کرد: اکنون به عنوان یک شرکت مهندسی مشاور در اندازه های جهانی با تکیه بر نیروهای خبره و متخصص، با پشتوانه بیش از ۲۵۰۰ پرسنل متخصص که از دانش آموختگان دانشگاه های برتر داخلی و بین المللی (در ۸۱ گرایش تخصصی) هستند، در مجامع بین المللی حضوری پرقدرت داشته و در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی یکی از معدود مشاورانی هستیم که جزء ۱۰ شرکت برتر جهان معرفی شده است که از این جهت شرکت تبدیل به یک برند ملی و بین المللی و در نهایت باعث افتخار و غرور مهندسی ایرانی شده است.

ترکش دوز به جایگاه شرکت تحت مدیریتش اشاره کرد و افزود: مهاب قدس با انجام پروژه های عظیمی اکنون به جایگاه معتبر و غرورآفرینی دست یافته که نه تنها در ایران و خاورمیانه بلکه در مجامع بین المللی نیز به یک شرکت منحصر به فرد و بی رقیب تبدیل شده است که می توان به انجام طراحی و نظارت بر ساخت بیش از ۲۰۰۰ پروژه بزرگ صنعت آب و فاضلاب و همچنین پروژه هایی مانند، تونل رسالت تهران، بزرگراه حرم تا حرم، متروی کرج، متروی شیراز و غیره اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در صنعت آب و فاضلاب هم می توان به طراحی و نظارت بر ساخت ۲۰۰ سد بزرگ، طراحی و نظارت بر ساخت نیروگاه های برق آبی با ظرفیت بیش از ۲۲ هزار مگاوات به عنوان انرژی پاک با هدف مقابله با افزایش گازهای گلخانه ای و حفاظت از محیط زیست، طراحی ونظارت برشبکه های آبیاری و زهکشی و توسعه اراضی کشاورزی با مساحتی بیش از ۴ میلیون هکتار، حدود ۷۰۰۰ کیلومتر خطوط انتقال آب، طراحی ونظارت بر ساخت حدود ۷۰ تصفیه خانه بزرگ آب و همچنین تعداد ۷۵ تصفیه خانه فاضلاب، شبکه آبرسانی و شبکه جمع آوری فاضلاب برای ۳۰ میلیون جمعیت، مطالعات منابع آب، محیط زیست، اقتصادی و اجتماعی، ژئوماتیک، خدمات مهندسی تاسیسات حمل و نقل ریلی شهری (مترو) و صنعت راهسازی کشور اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس همچنین یادآور شد: شرکت مهاب قدس طی سه سال اخیر هر ساله به عنوان صادر کننده نمونه سال توسط سازمان تجارت ایران شده است و فقط در سه سال گذشته، رسته مهندس مشاور ملحوظ شده است. همچنین این شرکت به عنوان صادر کننده پیش کسوت خدمات فنی و مهندسی در پنجاه سال گذشته توسط سازمان برنامه و بودجه شناسایی و شد. هم اینک، «مهاب قدس» در جایگاهی قرار گرفته است که بسیاری از ابر شرکت های صاحب نام، برای جلب مشارکت و حضور مشترک در پروژه های مختلف باهم مسابقه می دهند.

وی افزود: قابل توجه است در اینجا به نکته بسیار مهمی اشاره کنم که شرکت مهاب قدس با تمام گستردگی تعهدات و افتخارات بین المللی از هیچگونه بودجه عمومی و دولتی استفاده نمی کند و فقط با تلاش های پرسنل و صرفا از طریق انجام پروژه های خود کسب درآمد و متعاقبا هزینه می کند.

ترکش دوز با اشاره به عدم بدهی شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به سیستم بانکی کشور گفت: همچنین این شرکت هیچگونه بدهی به سیستم بانکی، سیستم های کارفرمایی و پرسنل خود ندارد. شرکت مهاب قدس افتخار دارد علی رغم سال های سخت اقتصادی در طی ده سال گذشته تا به امروز حقوق و مزایای پرسنل را به موقع و حتی بدون یک روز تاخیر پرداخت کرده است.

وی در پایان گفت: ما اعتقاد داریم که موفقیت «مهاب قدس» در زمینه ی صدور تخصص و هوش ایرانی در عرصه های جهانی، باعث تقویت و افزایش میزان علاقه مندی و گرایش رنگ باخته ی جوانان ایرانی به رشته های فنی مهندسی، با توجه به نیاز شدید دنیای امروز به این رشته ها خواهد شد.همچنین شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به عنوان صادر کننده نمونه ملی هوش ،استعدادوتخصص برتر ایرانی برای سومین سال پیاپی در صدور خدمات فنی ومهندسی سال ۹۷ شد

منبع مهر

کلید واژه :

مهاب قدس

ثبت نظرات
captcha