کد خبر : ۳۴۴۶۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برپایی سومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی در اسفند ماه

سومین بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی در سه بخش نمایشگاه، پنل های تخصصی و کارگاه های آموزشی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 تا 8 اسفندماه امسال در منطقه پارس جنوبی ایران برگزار می شود.

برپایی سومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی در اسفند ماه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این فن بازار از بخش های بالادستی، میان دستی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تشکیل شده و تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست و HSE، فناوری اطلاعات، خدمات فنی مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم های سازمانی را دربر می گیرد.

در بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، فروشندگان فناوری فرصت پیدا می کنند تا ایده ها و فناوری های خود را در معرض نمایش گذاشته و اقدام به بازاریابی برای آنها کنند. از طرفی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان فناوری نیز تقاضاهای خود را مطرح کرده و به این صورت قدرت بالاتری در بین گزینه ها داشته باشند.

اهداف برگزاری بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، معرفی شرکت ها و فناوری های جدید به صنایع و واحدهای صنعتی مستقر در پارس جنوبی؛ تبادل بازار و هم افزایی در خلق فرصت های جدید برای تولیدکنندگان و صنعت گران داخلی؛ کشف زمینه های جدید برای فعالیت شرکت های فناور و نوآور و همچنین ایجاد تصویر واضح از فرصت های منطقه پیش روی شرکت های حاضر در رویداد است.

نمایشگاه

بخش نمایشگاهی این رویداد شامل بخش ساخت داخل و بخش انتقال فناوری است. هدف از برگزاری نمایشگاه در این رویداد، هم افزایی و ایجاد فرصتی برای تعامل هرچه تمام تر شرکت ها و سازندگان داخلی با صنایع مستقر پارس جنوبی به عنوان بزرگ ترین مرکز صنعتی کشور است. تبادل بازار با صنایع مستقر می تواند فرصتی برای رشد سازندگان و صنایع باشد.

در بخش نمایشگاهی ساخت داخل، سازندگان و تولیدکنندگان داخلی دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش می گذارند. همچنین چندین دستاورد ساخت داخل در حاشیه این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

در بخش انتقال فناوری، شرکت هایی که با انتقال فناوری از خارج به داخل کشور در حال فعالیت هستند، شرکت کرده و حضور در کنار صنایع و سازندگان داخلی می تواند فرصتی برای هم افزایی و تبادل بازار آن ها باشد.

سومین بازار فناوری و نوآوری نفت و گاز و پتروشیمی در بخش نمایشگاهی، حوزه های فعالیتی تجهیزات مکانیکی، تاسیسات مکانیکی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الکترونیک، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست، فناوری اطلاعات، خدمات فنی و مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم های سازمانی را پوشش می دهد.                                                             

پنل های تخصصی

در رویداد بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، پنل های تخصصی با هدف انتقال دانش و مفاهیم به روز در خصوص موضوعات مرتبط با صنایع نفت
گاز و پتروشیمی به منظور به روز شدن و بهبود فرآیندها برگزار می شود. این پنل ها در دو بخش فنی، بازرگانی و حقوقی خواهد بود.

این پنل های تخصصی که با حضور نفرات کلیدی صنایع مستقر در منطقه و شرکت های حاضر برگزار می شود، در حوزه های فنی مختلف مانند برق و الکترونیک، مکانیک، مواد شیمیایی و دیگر موارد خواهد بود و پیرامون آن هم اندیشی و تبادل اطلاعات صورت گرفته و راهکارها برای حل مشکلات در زمینه های مختلف صنایع مرتبط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در پنل های تخصصی بازرگانی و حقوقی دومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی، موضوعاتی مانند قراردادها، مناقصات و ارتباط با وندورها مورد مداقه قرار گرفته و به بحث گذاشته می شود. حاضرین در پنل ها متخصصان صنایع مستقر در منطقه، مدیران ارشد، مدیران عامل شرکت های سازنده داخلی، اساتید دانشگاه و کارشناسان مربوطه خواهند بود.

کارگاه های آموزشی

در این رویداد کارگاه های آموزشی فنی و مهندسی، مدیریتی و بازرگانی نیز برگزار شده و به تمام شرکت کنندگان در این کارگاه ها، گواهینامه معتبر از سوی پارک علم و فناوری خلیج ارائه خواهد شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در کارگاه های آموزشی فنی و مهندسی به موضوعاتی چون زمینه های خوردگی، سیستم های ضد انفجار، سیستم های بدون مشعل پرداخته شده و در بخش کارگاه های بازرگانی و مدیریتی نیز موضوعات روز مدیریت سازمان، قراردادها، مناقصات، مدیریت ارزش در صنایع نفت گاز و پتروشیمی، مدیریت مصرف انرژی مورد بررسی قرار می گیرد.
 

منبع ایسنا

کلید واژه :

بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی

،

اسفند ماه

،

نفت گاز و پتروشیمی

ثبت نظرات
captcha