کد خبر : ۳۴۴۶۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیوع بیماری های تنفسی گوارشی و عضلانی در کربلا

نماینده شرکت شهر سالم در کربلا، خدمات این مجموعه به خدام الحسین را تشریح کرد.

شیوع بیماری های تنفسی گوارشی و عضلانی در کربلا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ، دکتر محمود امانی - نماینده شرکت شهر سالم در کربلا در مورد اقدامات شرکت شهر سالم در کربلا برای پوشش پیاده روی اربعین گفت: حضور نیروهای شرکت شهر سالم برای ارائه خدمات در کربلا و نجف، هم زمان با حضور نیروهای خدمات شهری است، یعنی با مستقر شدن خدام الحسین، شرکت شهر سالم هم خدماتش را ارائه می دهد. 

وی با بیان اینکه ارائه خدمات ما در دو بخش  خدمات بهداشتی و درمانی صورت می گیرد، گفت: این خدمات تا دو سه روز پس از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

امانی با اشاره به خدمات بهداشتی گفت: این خدمات شامل توصیه های بهداشتی به همکاران نیروهای خدمات شهری و نظارت بر فعالیت نیروهای پشتیبانی مانند سیستم پخت و پز، ارائه غذا، رعایت اصول بهداشتی و... است. 

نماینده شرکت شهر سالم در کربلا در مورد خدمات حوزه درمان نیز با بیان اینکه در این حوزه نیز خدماتی که به صورت روتین در هر مجموعه درمانی ارائه می شود، اینجا هم به خدام الحسین ارائه می دهیم، افزود: ما اینجا با امکانات موجود، تقریبا برای ارائه خدمات به همه بیماران آمادگی داریم، بویژه بیماری هایی که شایع است و اینجا معمولا اتفاق می افتد.

نماینده شرکت شهر سالم در کربلا شایع ترین بیماری ها در این مدت را مربوط به بیماری های تنفسی، گوارشی، اسکلتی و عضلانی دانست. 

وی درباره علت شیوع بیماری های تنفسی گفت: علت اصلی این بیماری ها، بحث هوای اینجاست. خدام الحسین روزانه چندین ساعت فعالیت می کنند، تعریق شان زیاد است و باعث سرماخوردگی می شود و امسال هم که بارش شدید باران و تغییر دمای ناگهانی را داشتیم، این بیماری ها بیشتر شده بود.

امانی در توصیه به زوار گفت: اصلی ترین توصیه، انجام مسائل پیشگیری است. اگر زائران زمینه بیماری دارند، داروها را حتما با خودشان همراه داشته باشند و مراقبت ها را انجام دهند. تا حد امکان از مصرف مواد غذایی غیربهداشتی پرهیز کنند و استراحت کافی داشته باشند.

منبع ایسنا

کلید واژه :

بیماری های تنفسی

،

گوارشی

،

عضلانی

،

شایع ترین بیماری ها

،

کربلا

،

شیوع

ثبت نظرات
captcha