کد خبر : ۳۴۴۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زلزله ۶.۲ ریشتری در نیوزلند هشداری برای سونامی

وقوع زلزله قدرتمندی به بزرگی ۶.۲ ریشتر در نیوزلند، جلسه امروز پارلمان این کشور را متوقف کرده است. هنوز هیچ گزارشی از خسارات یا تلفات این زلزله داده نشده است. مرکز این زمین لرزه در منطقه «کینگ» در مرکز نیوزلند بوده است و به گفته مقام های استرالیایی هیچ هشداری برای وقوع سونامی وجود ندارد.

زلزله ۶.۲ ریشتری در نیوزلند هشداری برای سونامی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وقوع زلزله قدرتمندی به بزرگی ۶.۲ ریشتر در نیوزلند، جلسه امروز پارلمان این کشور را متوقف کرده است.

، زلزله ای به بزرگی ۶.۲ در مقیاس ریشتر نیوزلند را به لرزه درآورد و بیشتر در مناطق مرکزی این کشور احساس شد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، این زلزله که امروز (سه شنبه) روی داد، جلسه پارلمان نیوزلند را به حالت تعلیق درآورد. هنوز هیچ گزارشی از خسارات یا تلفات این زلزله داده نشده است.

افرادی که در مرکز نیوزلند زلزله را بیشتر از دیگران احساس کرده اند، می گویند خانه هایشان تکان های شدید خورد و تابلو ها از روی دیوار ها به زمین افتاد.

«جاسیندا آردن» نخست وزیر نیوزلند در توییتی وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری را اعلام کرد و از مردم خواست از حال افراد نزدیک خود با خبر شوند.

مرکز این زمین لرزه در منطقه «کینگ» در مرکز نیوزلند بوده است و به گفته مقام های استرالیایی هیچ هشداری برای وقوع سونامی وجود ندارد.

مرکز مانیتورینگ زمین لرزه در نیوزلند اعلام کرده است، زلزله امروز در سراسر این کشور احساس شد و مدت طولانی ادامه داشت. این مرکز به مردم هشدار داد از آنجایی که انتظار می رود، پس لرزه های متعدد وجود داشته باشد، مراقب باشند.

کلید واژه :

زلزله

،

سونامی

،

زلزله ۶

،

۲ ریشتری

،

نیوزلند

،

سونامی

ثبت نظرات
captcha