کد خبر : ۳۴۴۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

امکان ساماندهی فاضلاب کرمانشاه با وضعیت اعتبارات فعلی وجود ندارد

معاون بهره برداری شرکت آب وفاضلاب شهری کرمانشاه گفت: با وضعیت کنونی اعتبارات امکان ساماندهی فاضلاب کرمانشاه وجود ندارد.

امکان ساماندهی فاضلاب کرمانشاه با وضعیت اعتبارات فعلی وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا داوودی اظهار داشت: با توجه به میزان اعتبار سالانه این شرکت در حوزه فاضلاب تنها می توانیم حداکثر سالانه ۱۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب را اصلاح و بازسازی کنیم.

وی افزود: برای تکمیل شبکه جمع آوری، ساخت ۲ تصفیه خانه فاضلاب و تکمیل و ساخت ایستگاه های پمپاژ و خطوط انتقال در شهر کرمانشاه به اعتباری حدود ۹۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

معاون بهره برداری شرکت آب وفاضلاب شهری کرمانشاه با اشاره به جمیعت یک میلیون نفری کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر یک تصفیه خانه در کرمانشاه فعال است که برای ۳۲۴ هزار نفر جمعیت طراحی شده و بیش از ۶۵۰ هزار نفر از جمعیت فاقد تصفیه خانه هستند.

وی یادآور شد: پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه اولویت اول کشور برای استفاده از تسهیلات بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) قرار گرفته که در این رابطه بازدیدهایی از سوی کارشناسان این بانک از وضعیت فاضلاب شهر کرمانشاه انجام شد.

داوودی با بیان اینکه قرار است در این راستا ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار برای ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه اختصاص یابد، بیان کرد: تمام مقدمات فراهم و اقدام های لازم انجام شده و مستلزم مذاکرات نهایی وزارت امور اقتصادی و دارایی با مسئولان این بانک هستیم.

وی با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات توسط دولت تضمین شده و همچنین تامین این تسهیلات مصوبه شورای اقتصاد را دارد، گفت:  پیگیری های زیادی از سوی استاندار کرمانشاه و نمایندگان مجلس انجام شده و جلسات و مذاکرات فراوانی از سوی مسئولان در سطح ملی برای دریافت این تسهیلات صورت گرفته است.

معاون بهره برداری شرکت آب وفاضلاب شهری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۸ تصفیه خانه فاضلاب در استان در مدار بهره برداری قرار دارد، گفت: این تعداد در شهرهای کرمانشاه، سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین، اسلام آبادغرب، کنگاور، شهرک الزهرا بیستون و شماره یک پاوه واقع شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۶ تصفیه خانه در شهرهای هرسین، شماره ۲ پاوه، روانسر، جوانرود، تازه آباد و سرمست نیز در دست اجراست که تصفیه خانه های شهرهای پاوه و هرسین در سال ۹۷ و سایر شهرها در سال ۹۸ وارد مدار بهره برداری می شود.

داوودی همچنین گفت: تصفیه خانه های شهرهای صحنه، سنقر و کلیایی و کرندغرب نیز از محل اعتبارات دفتر رهبر معظم انقلاب تامین اعتبار شده و امسال کلنگ زنی می شود.

وی افزود: از بین طرح های فاضلاب استان تاکنون ۹ تصفیه خانه استان کرمانشاه توسط دفتر مقام معظم رهبری تامین اعتبار شده که یک مورد آن به بهره برداری رسیده و پنج مورد در دست ساخت است و سه مورد دیگر هم امسال کلنگ زنی می شود.

منبع مهر

کلید واژه :

ساماندهی فاضلاب کرمانشاه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha