کد خبر : ۳۴۴۶۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان

معاون برنامه ریزی فرماندار گرگان گفت: ازاین پس استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی های گرگان منع شده است.

منع استفاده از پلاستیک در نانوایی های گرگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی فرمانداری گرگان، مهدی راد اظهار کرد: با مشارکت تشکل های مردم نهاد، کیسه های پارچه ای جایگزین کیسه های پلاستیکی می شود.

وی افزود: منع استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها، به منظور کاهش تولید زباله های پلاستیکی در شورای آرد و نان گرگان تصویب شد.

معاون برنامه ریزی فرمانداری گرگان تصریح کرد: ازآنجایی که پلاستیک از مواد شیمیایی و پتروشیمی تولیدشده و در تماس با مواد داغ تماس اسید تولید می کند در طولانی مدت بسیار خطرناک و سرطان زا است.

وی در ادامه گفت: با توجه به حوزه محیط زیست در گلستان و همچنین وضعیت تولید زباله های پلاستیکی که به شکل روزافزون انجام می شود در شورای آرد و نان شهرستان مصوب شد تا همه نانوایی ها مکلف به استفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی برای جابه جایی نان از سوی مشتری، شدند.

راد افزود: به این منظور که هزینه جایگزینی کیسه پارچه ای به جای کیسه نانوایی بر عهده نانوایی ها نباشد، با مشارکت تشکل های مردم نهاد، کیسه های پارچه ای ارزان قیمت طراحی و آماده شده و در مراکز پخت و فروش نان در اختیار متقاضیان دریافت قرار می گیرد.

به گفته وی، سود حاصل از فروش این کیسه های پارچه ای به تشکل تولیدکننده رسیده و گامی در راستای حفظ محیط زیست هم برداشته شده است.

کلید واژه :

پلاستیک

،

نانوایی گرگان

،

نانوایی

،

گرگان

ثبت نظرات
captcha