کد خبر : ۳۴۴۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابداع انگشتر نظارت بر کیفیت خواب

بسیاری از افراد دوست دارند بر خواب شبانه خود نظارت داشته و از کیفیت آن آگاه شوند، اکنون شرکت "sleepon" با توسعه یک دستگاه این خواسته را به واقعیت تبدیل کرده است.

ابداع انگشتر نظارت بر کیفیت خواب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از مدگجت، شرکت "sleepon" اخیرا  یک دستگاهی به نام "Go۲Sleep Home Sleep Test " برای نظارت بر کیفیت خواب شبانه توسعه داده است.

 این دستگاه در حالی که بر روی کیفیت خواب کاربران نظارت می کند، بسیار دقیق هم است به طوریکه دقت اندازه گیری آن همانند "پالس اکسیمتر"(pulse oximeter) اما با داده های بیشتر است. داده های دقیق جمع آوری شده توسط این دستگاه یک گزارش جامع  از خواب افراد تهیه می کند.

پالس اکسیمتر(Pulse Oximeter) یا اکسیژن سنج خون وسیله ای است که با کمک آن می توان میزان درصد اشباع اکسیژن خون سرخرگ انسان را اندازه گیری کرد. پالس اکسیمتری روشی غیرتهاجمی است که میزان مولکول های هموگلوبینی را که با اکسیژن آمیخته شده اند، اندازه گیری و به درصد بیان می کند. 

براساس داده ها، برنامه هوشمند این دستگاه راهنمایی و توصیه های شخصی به افراد در مورد نحوه بهبود کیفیت خواب آنها ارائه می دهد. با هماهنگ سازی این دستگاه با برنامه هوشمندش، کاربران به راحتی می توانند از کیفیت خواب خود و خانواده آگاهی یابند.

این دستگاه در پایه شارژ مغناطیسی خود شارژ می شود و با دو ساعت شارژ می توان به مدت سه روز از آن استفاده نمود. حافظه دستگاه قادر به ذخیره داده های هفت شب خواب است.

تمام داده ها از انگشت افراد که تعداد مویرگ های آن فراوان است، جمع آوری می شود.

ارتعاش دستگاه مذکور حین استفاده باعث می شود که کاربران ناخودآگاه محل خواب خود را عوض کنند و این کار "آپنه خواب"(sleep apnea) را کاهش می دهد.

وقفه تنفسی در خواب یا آپنه خواب یک اختلال است که باعث توقف تنفس برای مدت کوتاهی در طول خواب می شود. این دوره ها آپنه نامیده می شود. آپنه ها معمولا بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول خواهند کشید و در موارد شدید، آپنه ها می توانند صدها بار در هر شب تکرار شوند. شخص با احساس خفگی به دفعات مکرر از خواب می پرد، هر کدام از آن ها می تواند تا دو دقیقه نیز به طول انجامد، خود فرد معمولا از آنها مطلع نمی گردد.

دستگاه مذکور با نظارت بر کیفیت خواب کاربران، یک گزارش کامل و دقیق از زمان بیداری و خواب شما تهیه می کند. افراد می توانند با استفاده از بلوتوث دستگاه یاد شده را با تلفن های هوشمند خود همگام سازی کنند و حساب کاربری خود را با خانواده خود به اشتراک گذارند.

اندازه این دستگاه کوچک و وزن آن فوق العاده سبک است به طوریکه کاربران می توانند به راحتی آن را بر روی هر انگشت خود بگذارند.

برنامه این دستگاه می تواند کیفیت خواب کاربران را هر شب بررسی کرده و تمام اطلاعات ضروری خواب و سلامت، از جمله مراحل خواب، ضربان قلب، شاخص های اختلال تنفس، حرکات بدن، کمبود خواب را به کاربران بگوید.

خر و پف یک وضعیت شایع است و به بسته شدن شدن مسیر هوا در هنگام تنفس به هنگام خواب می گویند و هنگامیکه این مشکل، جدی شود، "اختلال تنفس در خواب"(sleep breath disorder) نامیده می شود.

 

خروپف اغلب با بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، چاقی و همچنین بیماری های قلبی عروقی مرتبط است و همچنین این امر احتمال ابتلا به افسردگی و حتی زوال عقل را نیز افزایش می دهد.

دستگاه Go۲Sleep با نظارت و تشخیص اختلال تنفس در خواب و تجزیه و تحلیل زمان واقعی خواب یک نموار مشخص از خواب افراد تهیه می کند.

مشاهدات و تجزیه و تحلیل عادات خواب کمک می کند تا افراد از کیفیت خواب خود آگاه شده و از نکاتی که این دستگاه به آنها توصیه می کند، برای بهبود کیفیت خواب خود استفاده نمایند.

کاربران می توانند برنامه این دستگاه را از اپ استور و گوگل پلی دانلود کنند.

کلید واژه :

ابداع انگشتر

،

نظارت بر کیفیت خواب

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha