کد خبر : ۳۴۴۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرا نشدن طرح کاهش سبب آلودگی هوا در هنگام وارونگی دما یا اینورژن

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه تعویق در اجرای فاز دوم طرح کاهش (LEZ)، اصلا به صلاح نیست، گفت: اگر اجرای طرح کاهش دو ماه عقب بیافتد، دچار مشکل می شویم؛ چون وارونگی دما یا اینورژن که باعث تشدید آلودگی هوا می شود؛ معمولا از هفته اول آذرماه شروع می شود، بنابراین باید در ماه جاری، همه خودروها برگه معاینه فنی را اخذ کنند.

اجرا نشدن طرح کاهش سبب آلودگی هوا در هنگام وارونگی دما یا اینورژن

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با توجه به احتمال تعویق دو ماهه اجرای فاز دوم طرح کاهش (LEZ) در تهران که از ابتدای آبان شروع شده و بر اساس آن همه خودروهای در حال تردد در این شهر، باید دارای برگه معاینه فنی باشند، مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: تعویق دو ماهه به این معناست که اجرای طرح کاهش از دی ماه شروع شود، این درحالیست که مسئله آلودگی هوا در تهران از هفته ابتدایی آذرماه شروع می شود و اگر دو ماه عقب بیافتد؛ دچار مشکل می شویم چون بررسی ها نشان می دهد که در سال های گذشته پدیده وارونگی دما (inversion)، از هفتم آذرماه شروع شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال شهرداری و پلیس در زمینه فراهم کردن مقدمات اجرای فاز دوم طرح کاهش خوب عمل کردند و طرح را خوب پیش بردند، گفت: اجرای طرح کاهش به طور «ارشادی» طی دو هفته اول آبان، ایرادی ندارد و مردم فرصت دارند که برگه معاینه فنی را اخذ کنند و به آنها فشار نیاید اما با دو ماه تعویق موافق نیستیم. تعویق دو ماهه برای اجرای طرح کاهش، اصلا به صلاح نیست و باید در ماه جاری، همه خودروها برگه معاینه فنی را اخذ کنند.

وی با اشاره به اینکه شاید هنوز برخی رانندگان تهرانی اقدام به دریافت برگه معاینه فنی نکرده باشند، گفت: بر اساس آمارها، ۶۴ درصد خودروهای در حال تردد در تهران، برگه معاینه فنی دارند و این به این معناست که در سال گذشته حدود ۳۶ درصد خودروها معاینه فنی نداشتند، اما بر اساس مرحله دوم طرح کاهش اخذ برگه معاینه فنی توسط همه خودروهایی که در تهران تردد می کنند؛ ضروری است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است ازدحام خودروها برای دریافت برگه معاینه فنی منجر به تعویق در اجرای طرح کاهش شود؟ گفت: به هر حال از سال گذشته تعدادی از خودروها هنوز اقدام به اخذ برگه معاینه فنی نکرده اند، ضمن اینکه معاینه فنی تعدادی از خودروها هم به پایان می رسد، بنابراین اینکه در این مقطع (زمان شروع اجرای مرحله دوم طرح کاهش) ازدحام خودروها برای دریافت معاینه فنی بالا باشد؛ طبیعی است.

تجریشی در مورد احتمال تعویق دو ماهه اجرای فاز دوم طرح کاهش اظهار کرد: ازدحام خودروها در شرایط حاضر طبیعی است و کاری هم نمی توان انجام داد و اگر اجرای طرح دو ماه هم به عقب بیافتد؛ باز عده ای هستند که اخذ برگه معاینه فنی را به دقیقه آخر موکول کنند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان با اشاره به اثرگذاری طرح کاهش تاکید کرد: باید خودروهای فاقد معاینه فنی، حتما اعمال جریمه شوند. از نظر من این جریمه بازدارنده خواهد بود و در بلندمدت از طریق بهبود کیفیت خودروها به لحاظ آلایندگی و خارج شدن خودروهای آلاینده، باعث کاهش آلودگی هوا می شود.

، در این باره وحید حسینی دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا نیز ضمن ابراز مخالفت با تاخیر در اجرای فاز دوم طرح کاهش به ، گفت: قانون معاینه فنی مربوط به سال ۱۳۵۳ مربوط می شود بنابراین تعویق در اجرای مرحله دوم طرح کاهش تنها به کسانی کمک می کند که تاکنون هیچ توجهی به اخطارها، تبلیغات و اطلاع رسانی ها در مورد ضروت اخذ برگه معاینه فنی نداشته اند. همچنین قوانین بالادستی مثل «قانون هوای پاک»، بر ضرورت اخذ برگه معاینه فنی توسط کلیه خودروها تاکید دارد. افزون بر این، در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، مصوبه ای مربوط به اجرای مرحله دوم کاهش از ابتدای آبان ماه به تصویب رسیده است.

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

کاهش عمر

،

افزایش بیماری های تنفسی

،

بحران آلودگی هوا

،

هوای آلوده عمر کودکان

،

ریزگرد

،

گرد و غبار

،

آلودگی هوا

،

طرح کاهش

ثبت نظرات
captcha