کد خبر : ۳۴۴۶۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح تصفیه خانه فاضلاب ایوان توسط وزیر نیرو

تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان روز پنجشنبه در آئینی با حضور وزیر نیرو، استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

افتتاح تصفیه خانه فاضلاب ایوان توسط وزیر نیرو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در این آئین گفت: ایوان با جمعیت 49 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری شمال ایلام قرار دارد و تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان ششمین تصفیه خانه در استان ایلام است.
افشین مظاهری با بیان اینکه پس از انجام طرح های مطالعاتی در سال 92 این تصفیه خانه در زمینی به مساحت چهار هکتار احداث شد، افزود: برای اجرای این طرح قراردادی به ارزش 243 میلیارد ریال به روش B.O.T با بخش خصوصی منعقد شد که با بهره برداری آن مردم شهرستان ایوان تحت پوشش قرار می گیرند.
وی یادآور شد: این پروژه یکی از طرح های مهم استان ایلام است که با هدف بالا بردن سطح بهداشت عمومی ، جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی ، بهبود وضعیت زیست محیطی شهر ایوان و همچنین تامین بخشی از نیازهای کشاورزی و صنعتی اجرا شده است.
مظاهری در خصوص فرایند تصفیه در این تصفیه خانه گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان با ظرفیت تولید روزانه 9 هزار متر مکعب پساب و با فرایند سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده ایجاد شده است.
وی افزود: با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب ایوان جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در استان به بالای 60 درصد افزایش می یابد که این درصد نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
به گفته مظاهری برای این تصفیه خانه 42 کیلومتر شبکه فرعی و اصلی، چهار کیلومتر خط انتقال اجرا شده و 2 هزار و 600 فقره انشعاب فاضلاب در این شهر نصب شده است.
وی اضافه کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهری ایوان با اشتغالزایی مستقیم 20 نفر و بازیافت 150 لیتر آب در شبانه روز امکان استفاده 120 هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست شهر ایوان را از پساب فاضلاب تصفیه شده می دهد.
وزیر نیرو روز پنجشنبه به منظور بازدید از زیرساخت های آب و برق در شهرستان ان و افتتاح تصفیه خانه شهرستان ایوان به ایلام سفر کرده است.

کلید واژه :

فاضلاب

،

پروژه فاضلاب

،

مصرف فاضلاب تصفیه شده

،

کشاوری

،

تصفیه خانه فاضلاب ایوان

،

افتتاح

،

ایوان

ثبت نظرات
captcha