کد خبر : ۳۴۴۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش غلظت ذرات معلق هوای تهران

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از سالم بودن هوای تهران طی امروز (1 آبان ماه) خبر داد و گفت: امروز و فردا احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق تهران بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.

افزایش غلظت ذرات معلق هوای تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین شهبازی با اشاره به شرایط کیفی هوای تهران اظهار کرد: در حال حاضر کیفیت هوای شهر تهران با میانگین ۹۰ در شرایط سالم قرار دارد. میانگین کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز ۸۹ و در شرایط سالم بوده است.

وی در ادامه در مورد شرایط جوی پایتخت گفت: طبق نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (1 آبان ماه)، به تدریج بر سرعت باد افزوده خواهد شد و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از پنج متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی  و جنوب غربی انتظار می رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: این شرایط جوی فردا (2 آبان ماه) کم وبیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد شدید با بزرگی بالاتر از هشت متر بر ثانیه با جهت غالب غربی پیش بینی می شود. بر این اساس انتظار می رود تا فردا (2 آبان) بر غلظت ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود. 

به گفته شهبازی، تا روز آینده دمای تهران روند افزایشی خواهد داشت.

کلید واژه :

ذرات معلق

،

تهران

ثبت نظرات
captcha