کد خبر : ۳۴۴۶۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جراحی برای بلندی قد ممنوع

ئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه ارتوپدی جراحی زیبایی ندارد، اظهار داشت: برخی افراد برای بلند کردن قد به جراحان ارتوپدی مراجعه می کنند که البته این مسئله بسیار محدود بوده و ما پزشکان نیز آن را توصیه نمی کنیم.

جراحی برای بلندی قد ممنوع

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گروه علمی از انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دکتر محمد رازی روز سه شنبه در حاشیه بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران افزود: این عمل غیرضروری بوده و ممکن است در مواردی نیز فرد دچار عارضه شود ولی در موارد نادر که به دلیل بیماری به طور مثال یک پای فرد کوتاه و دیگری بلند باشد، اندیکاسیون ارتوپدی وجود داشته ولی برای زیبایی اندیکاسیونی تعریف نشده است.
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در پاسخ به اینکه میزان خطاهای ارتوپدی و یا قصور پزشکان در این حوزه به چه میزان است، گفت: جراحان ارتوپدی با کسانی مواجه می شوند که در تروما یا حوادث دچار آسیب شده اند و تصور می کنند 100 درصد به حالت قبل از حادثه بازگردند؛ در خالی که این توقع غیر قابل دستیابی بوده و نارضایتی آنها را می تواند به همراه داشته باشد.
رازی عنوان کرد: جراحان ارتوپدی کمک می کنند که فرد از معلولیت شدید نجات یابد و با خطر مرگ رویرو نباشد، همچنین تا حدود زیادی آسیب به فرد رفع شود ولی در بسیاری از مواقع این توقع ایده آل جامه عمل نمی پوشد و بیماران نارضایتی هایی دارند.
وی گفت: عارضه پزشکی با قصور متفاوت است و تصادفات می تواند با عوارض شدیدی همراه باشد که جراح ارتوپد تلاش می کند آنها را به میزان زیادی بکاهد و چنانچه همه آسیب ها مرتفع نشد دلیل قصور نیست.
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران بیان داشت: شکایت از پزشکان ارتوپدی بسیار بالا است که علت آن اغلب عدم درک از آسیب، حادثه و بیماری، و نشناختن تفاوت عارضه با قصور، و تحریک توسط کسانی است که بعضاً از مسئولین هم هستند و بجای اینکه که به جامعه آرامش تزریق کنند مردم را به جان پزشکان می اندازند، از دلایل این مسئله است.
بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران، سی ام ماه تا چهارم آبان در هتل المپیک با حضور مهمانان داخلی و خارجی و صاحب نظران برجسته در حال برگزاری است و در آن جدیدترین مباحث علمی در زمینه های مختلف ارتوپدی از جمله شانه، زانو، دست، لگن و ... مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.

کلید واژه :

جراحی برای بلندی قد

،

بلندی قد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha