کد خبر : ۳۴۴۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید نانوذرات آنتی باکتری با هسته خرما

دانش آموزان ریگان استان کرمان موفق به تولید نانوساختارهای آنتی باکتریایی از هسته خرما شدند که از آن می توان در حوزه های پزشکی بهره برد.

تولید نانوذرات آنتی باکتری با هسته خرما

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فاطمه دری نژاد گفت تولید نانو ساختار آنتی باکتریال با کارایی بالا با استفاده از ضایعات خرما را عنوان این تحقیق نام برد و گفت: در حال حاضر استفاده از نانوذراتی چون نقره، طلا و روی به دلیل دارا بودن خاصیت آنتی باکتریایی مورد توجه قرار گرفته است، در حالی که این نانو ذرات به دلیل آنکه حاوی فلزات سنگین است، اثرات مخربی بر کبد و کلیه دارند.

وی با اشاره به اثرات سو این نانوذرات بر محیط زیست، خاطر نشان کرد: برای رفع این معضل اقدام به تولید نانوساختارهای آنتی باکتریایی با استفاده از هسته خرما کردیم.

این محقق در خصوص دلایل کاربرد استفاده از هسته خرما برای تولید این ذرات توضیح داد: مطالعات ما نشان داد که هسته خرما حاوی مقادیر زیادی عناصری چون مس، روی، پتاسیم و منیزیم است و به دلیل حضور روی، هسته خرما را به ماده ای با خاصیت آنتی باکتریایی تبدیل کرده است.

دری نژاد یادآور شد: نتایج مطالعات ما نشان داد که کاربرد نانو ذرات بر پایه هسته خرما موجب کاهش رشد 16 درصدی باکتری ها شده است.

ریحانه بامری از دیگر محققان این طرح با تاکید بر اینکه در این طرح با استفاده از روش دوستدار محیط زیست موفق به ساخت این ذرات نانو ساختار شدیم، اضافه کرد: این نانو ذرات بر خلاف نانو ساختارهای بر پایه مواد شیمیایی اثرات منفی بر روی بدن و محیط زیست ندارند.

وی تولید نانو ساختارهای پودری آنتی باکتری را از دستاوردهای این مطالعات عنوان کرد و گفت: از نانو ساختارهای تولید شده می توان در حوزه های پزشکی و زیست محیطی استفاده کرد.

این طرح از سوی فاطمه دری نژاد و ریحانه بامری و با راهنمایی نجمه سالارپور اجرایی شده است.

کلید واژه :

تولید نانوذرات

،

آنتی باکتری

،

هسته خرما

،

نانوذرات

،

نانو

ثبت نظرات
captcha