کد خبر : ۳۴۴۵۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه یافت

سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الکترواکسیداسیون طراحی شده از سوی یک شرکت فناور و فعال ایرانی در حوزه نانو موفق به راهیابی به بازار کشور چین شد.

سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال های اخیر از روش های الکتروشیمیایی برای فرآیندهای مختلف تصفیه آب و فاضلاب و حفاظت محیط زیست استفاده می شود و از بین روش های تصفیه الکتروشیمیایی، روش الکترواکسیداسیون می تواند طیف گسترده ای از آلایند ه های مختلف از قبیل فلزات سنگین و آنیون های مختلف و قطرات روغنی معلق و ترکیبات آلی را حذف کند.
در این روش از پوشش نانواکسیدهای فلزی برای بهبود فرآیند الکترواکسیداسیون استفاده می شود که با تشکیل هیدروکسیدهای فلزی، پلیمرها و مونومرها با آلاینده، لخته ایجاد و آنها را به راحتی ته نشین یا شناور می کند.
بر همین اساس یک شرکت فناور ایرانی در حوزه نانو موفق شده است که سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الکترواکسیداسیون را طراحی و تولید کند و این فناوری را در لیست محصولات صادراتی خود قرار دهد.
این محصول که به عنوان محصول موفق در غرفه صنعت و بازار یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو معرفی شد، به کشور چین صادر شده است.
از مزیت های این فناوری می توان به بهره برداری آسان، سادگی تجهیزات مورد استفاده، مقدار کم لجن تولیدی، حذف سریع آلاینده های آلی، عدم نیاز به منعقدکننده ها و کاهش تولید آلاینده های ثانویه اشاره کرد.
این فناوری قابلیت استفاده در تصفیه پساب های صنعت نفت و پتروشیمی، صنعت نساجی و صنایع لبنی را داراست. همچنین این فناوری را می توان برای زدایش چربی محلول و کاهش TSS در صنایع لبنی استفاده کرد.
همچنین این شرکت، فناوری نانوکویتاسیون را با ساخت دستگاه هایی در تولید نانوامولسیون ها و هموژانیزاسیون در کشور بومی کرده است، به طوری که برتری های موجود در این روش مورد توجه صنایع مختلف از جمله تصفیه آب و پساب، صنایع غذایی و پاستوریزاسیون غیرگرمایی، صنایع دارویی و تولید انواع نانو داروها، صنایع رنگ و پلیمر و صنعت نفت و پتروشیمی قرار گرفته است.

کلید واژه :

سامانه تصفیه پساب صنعتی

،

بازار چین

،

چین

،

تصفیه پساب صنعتی

،

تصفیه

،

پساب صنعتی

ثبت نظرات
captcha