کد خبر : ۳۴۴۵۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نظارت بر سلامت آب های مصرفی جهت آبیاری مزارع قرچک

قرچک- معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک گفت: سلامت آب های مصرفی جهت آبیاری مزارع قرچک مورد نظارت باشد.

نظارت بر سلامت آب های مصرفی جهت آبیاری مزارع قرچک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهمن خطیبی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذا شهرستان قرچک که با محوریت برنامه ریزی جهت انجام اقدامات پیشگیرانه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بررسی وضعیت سلامت آب شرب و ارائه گزارش جهاد کشاورزی از آبیاری مزارع با فاضلاب برگزار شد، ضمن بیان اهمیت تأمین آب آشامیدنی عاری از هرگونه آلودگی، از مسئولین ذیربط خواست تا نسبت به تنویر اذهان عمومی گام بردارند و نسبت به رفع شکستگی ها و نظارت بر کلر باقی مانده استاندارد اهتمام ورزیده و همچنین به طور مرتب نسبت به پایش آلودگی های میکروبی اقدام کنند.

وی افزود: نظر به اهمیت نظارت بر تأمین آب سالم برای شهروندان ادارات آب و فاضلاب قرچک و باقرآباد، همچنان همکاری و تعامل لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند و گزارش فصلی از مخازن، منابع آب و وضعیت آب به فرمانداری ارسال شود.

خطیبی با توجه به پیش رو بودن فصل سرما و شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای پرندگان، نسبت به شناخت کانون آلودگی این بیماری و ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه جهت کاهش احتمالی میزان خسارات، دستوراتی را صادر کرد.

سرپرست فرمانداری قرچک همچنین بر ساماندهی فاضلاب ها جهت آبیاری مزارع از سوی ادارات مربوطه از جمله شهرداری، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان تأکید کرد.

کلید واژه :

لزوم ساماندهی فاضلاب

،

آبیاری مزارع

،

قرچک

ثبت نظرات
captcha