کد خبر : ۳۴۴۵۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زباله 80 درصد جمعیت استان اصفهان به کمپوست تبدیل می شود

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: زباله تولید شده حدود 80 درصد از جمعیت استان اصفهان به 6 کارخانه کود کمپوست ارسال می شود.

زباله 80 درصد جمعیت استان اصفهان به کمپوست تبدیل می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی ریاحی افزود : زباله تولیدی در استان اصفهان سه هزار و 62 تن در روز است که با احتساب این رقم هر اصفهانی در روز 480 گرم زباله تولید می کند.
وی گفت: از کل زباله عادی تولید شده در استان اصفهان 67.8 درصد به 6 کارخانه کمپوست ارسال و سایر زباله ها، بدون هیچ گونه عملیات بازیافتی دفن می شود.
وی اظهار داشت: کارخانه های کمپوست در استان زباله های تولیدی 80 درصد جمعیت استان را بازیافت کرده و در نهایت به کود کمپوست، تبدیل می کنند.
ریاحی اظهار داشت: کارخانه های تولید کود کمپوست استان در شاهین شهر، خمینی شهر و برخوار ، فلاورجان، لنجان ، نجف آباد ، کاشان و آران و بیدگل، مستقر است.
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: زباله های شهرها و روستاهای اطراف این مناطق مانند بهارستان، درچه، قهجاورستان، فولادشهر، چمگردان، سده لنجان، باغبهادران، ورنامخواست، چرمهین، باغشاد، زاینده رود، دهستان اشیان، دهستان زیرکوه، دهستان چم کوه، مبارکه، تیران، گلدشت، رضوانشهر، کوشک، کهریزسنگ و جوزدان نیز در کارخانه کمپوست، تبدیل به کود می شود.
وی افزود : کارخانه های کمپوست گلپایگان ، خوانسار، مبارکه، دهاقان ، شهرضا ، فریدن، بویین و میاندشت و چادگان نیز در دست احداث است.
ریاحجی روش هی بازیافت و تولید کود کمپوست در استان اصفهان را سنتی دانست و گفت : بخشی از زباله های قابل بازیافت در این منطقه به دلیل استفاده از روش های قدیمی دفن می شود.
جمعیت استان اصفهان بر اساس سرشماری سال 1395 بیش پنج میلیون و 120 هزار نفر است.

کلید واژه :

کمپوست

،

بهبود خاک

،

زباله

،

جمع آوری و دفن زباله

،

جمع آوری زباله

،

دفن زباله

،

زباله

،

استان اصفهان

،

کمپوست

ثبت نظرات
captcha