کد خبر : ۳۴۴۵۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند ولی آب تهران آلوده نیست

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در پی اظهارات مدیرعامل شرکت آبفای تهران مبنی بر اینکه چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند، گفت: باید این موضوع را از خود این فرد پرسید اما بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط شورای شهر آب تهران یکی از سالم ترین آب هاست.

چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند ولی آب تهران آلوده نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در حالی که مدیر شرکت آبفا معتقد است چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند اما رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران معتقد است آب تهران از سالم ترین آب هاست.

 زهرا صدراعظم نوری در پی اظهارات مدیرعامل شرکت آبفای تهران مبنی بر اینکه چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند، گفت: باید این موضوع را از خود این فرد پرسید اما بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط شورای شهر آب تهران یکی از سالم ترین آب هاست.

رئیس کمیسیون سلامت شورا، گفت: کنترل و نظارت های لازم بر آب منطقه ای صورت می گیرد تا آب با کیفیت در شبکه جریان داشته باشد. اگر هم بعضاً جایی مشاهده شود که نیترات آب بالاست موردی است و در کل شبکه نیست.

وی با بیان اینکه چاه ها باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرند، گفت: 30 الی 40 درصد منابع آب از طریق چاه ها تأمین می شود، امکان اینکه بعضی از آلاینده ها و فلزات سنگین در اب وجود داشته باشد، هست. باید بررسی های لازم صورت گیرد و مطلق نمی توان در این باره اظهارنظر کرد.

نوری ادامه داد: اگر موردی باشد به شورای شهر منعکس کنند و ما حتماً موضوع را بررسی می کنیم.

به گفته وی، ارتباط خوبی بین سازمان محیط زیست و شورای شهر وجود دارد و می توانیم این موارد را بررسی کنیم.

مدیرعامل شرکت آبفاتهران در اظهارت اخیر خود که در فضای مجازی منتشر شده گفته است مصرف روزانه آب شرب تهران به اندازه دریاچه چیتگراست و چاه های جنوب تهران نیترات بالایی دارند.

کلید واژه :

آب تهران آلوده نیست

،

آلودگی آب

،

نیترات

ثبت نظرات
captcha